Round #1 - DE (All Places Fenced)
Round Seeding
Seed Name Rank Members Club(s) Division Country Status
1 FUNDACJA GSF I DĘBICKA Oliwia; KISIELEWSKA Alicja; KOŁODZIEJCZYK Malwina; OKLIŃSKA Marta  FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU.    POL 
2 UKS DE LA SALLE GDAŃSK 12.33333  JERZ Lena; SZEMPLIŃSKA Natalia; WIERZCHOWSKA Adrianna; WIERZCHOWSKA Barbara  UKS DE LA SALLE GDAŃSK    POL 
3 WROCŁAWIANIE I 12.66667  ŁAWSKA Magdalena; WYWIAŁ Zuzanna; ZIOBROWSKA Natalia  WROCŁAWIANIE.    POL 
4 AZS AWF POZNAŃ 13  CICHOCKA Konstancja; LACHMAN Antonina; LISZKA Aleksandra; WIECZOREK Aleksandra  AZS AWF POZNAŃ    POL 
5 WARTA POZNAŃ I 13.66667  KOLIBABKA Julia; KRĘC Emilia; PIJACZYŃSKA Kinga; WISOKY Weronika  WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ.    POL 
6 MKS KUSY SZCZECIN 23.66667  JABŁONOWSKA Kaja; SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja; TURBO Sonia; WINIECKA Matylda  MKS KUSY SZCZECIN    POL 
7 UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA 27.33333  DEJCZER Natasza; WANAKS Aurelia; WASILCZUK Dominika; WASILCZUK Karolina  UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA    POL 
8 D'ARTAGNAN URSYNÓW 27.33333  GONDEK Natalia; KLUSZCZYŃSKA Sandra; ROGÓŻ Alicja  D' ARTAGNAN URSYNÓW    POL 
9 KS AZF AWFIS GDAŃSK 30  BESSMAN Julia; MURAWSKA Karolina; ZACHAREWICZ Ewa  KS AZS AWFIS GDAŃSK.    POL 
10 AZS AWF WARSZAWA 31.33333  DANIEWSKA Michalina; KWIATKOWSKA ANTONINA; WŁOSIŃSKA Julia  AZS AWF WARSZAWA    POL 
11 BUDOWLANI TORUŃ I 32  BRZEZIŃSKA ZOFIA; KOWALSKA Oliwia; ŻURAWSKA Karolina  BUDOWLANI TORUŃ    POL 
12 WARTA POZNAŃ II 35.33333  KANAS Konstancja; SROKA Aleksandra; WOŹNIAK Natalia  WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ.    POL 
13 USK ATENA GDANSK 41.33333  KULPACZYŃSKA Oliwia; OLSZEWSKA Amelia; WYKLAND Róşa  UKS ATENA GDAŃSK    POL 
14 FUNDACJA GSF II 41.66667  GRACZYK Julia; MULAK Julia; SZCZECHOWSKA Laura; SZMIT Laura  FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU.    POL 
15 WROCŁAWIANIE 2 45.66667  BYTNER Malwina; JAKIMIAK Iga; TRACZ Weronika  WROCŁAWIANIE.    POL 
Round Scores
Table of 16 Table of 8 (Pl. 1-8) Semi-Finals Gold Medal  
         
(1) FUNDACJA GSF I
FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
 
  (1) FUNDACJA GSF I
FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
 
(16) -BYE-   
    (1) FUNDACJA GSF I
FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
 
(9) KS AZF AWFIS GDAŃSK
KS AZS AWFIS GDAŃSK. / POL
 
  45 - 26
[Match Details] 
  (8) KS AZF AWFIS GDAŃSK
KS AZS AWFIS GDAŃSK. / POL
 
 
(8) D'ARTAGNAN URSYNÓW
D' ARTAGNAN URSYNÓW / POL
 
45 - 42
[Match Details] 
 
    (1) WARTA POZNAŃ I
WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
 
(5) WARTA POZNAŃ I
WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
 
  45 - 40
[Match Details] 
  (5) WARTA POZNAŃ I
WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
 
   
(12) WARTA POZNAŃ II
WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
 
45 - 19
[Match Details] 
   
    (4) WARTA POZNAŃ I
WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
 
 
(13) USK ATENA GDANSK
UKS ATENA GDAŃSK / POL
 
  45 - 35
[Match Details] 
 
  (4) AZS AWF POZNAŃ
AZS AWF POZNAŃ / POL
 
 
(4) AZS AWF POZNAŃ
AZS AWF POZNAŃ / POL
 
45 - 35
[Match Details] 
 
    (1) WARTA POZNAŃ I
WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
 
(3) WROCŁAWIANIE I
WROCŁAWIANIE. / POL
 
  45 - 44
[Match Details] 
  (3) WROCŁAWIANIE I
WROCŁAWIANIE. / POL
 
   
(14) FUNDACJA GSF II
FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
 
45 - 35
[Match Details] 
   
    (3) MKS KUSY SZCZECIN
MKS KUSY SZCZECIN / POL
 
   
(11) BUDOWLANI TORUŃ I
BUDOWLANI TORUŃ / POL
 
  41 - 39
[Match Details] 
   
  (6) MKS KUSY SZCZECIN
MKS KUSY SZCZECIN / POL
 
     
(6) MKS KUSY SZCZECIN
MKS KUSY SZCZECIN / POL
 
45 - 35
[Match Details] 
     
    (2) UKS DE LA SALLE GDAŃSK
UKS DE LA SALLE GDAŃSK / POL
 
 
(7) UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA
UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA / POL
 
  45 - 28
[Match Details] 
 
  (7) UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA
UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA / POL
 
   
(10) AZS AWF WARSZAWA
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
45 - 36
[Match Details] 
   
    (2) UKS DE LA SALLE GDAŃSK
UKS DE LA SALLE GDAŃSK / POL
 
 
(15) WROCŁAWIANIE 2
WROCŁAWIANIE. / POL
 
  45 - 28
[Match Details] 
 
  (2) UKS DE LA SALLE GDAŃSK
UKS DE LA SALLE GDAŃSK / POL
 
 
(2) UKS DE LA SALLE GDAŃSK
UKS DE LA SALLE GDAŃSK / POL
 
45 - 15
[Match Details] 
 
   

Bronze Medal  
   
(4) FUNDACJA GSF I
FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
 
  (3) FUNDACJA GSF I
FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
 
(3) MKS KUSY SZCZECIN
MKS KUSY SZCZECIN / POL
 
45 - 26
[Match Details] 
   

Table of 4 (Pl. 5-8) Table of 2 (Pl. 5-6)  
     
(8) KS AZF AWFIS GDAŃSK
KS AZS AWFIS GDAŃSK. / POL
 
  (5) AZS AWF POZNAŃ
AZS AWF POZNAŃ / POL
 
(5) AZS AWF POZNAŃ
AZS AWF POZNAŃ / POL
 
45 - 33
[Match Details] 
    (5) AZS AWF POZNAŃ
AZS AWF POZNAŃ / POL
 
(6) WROCŁAWIANIE I
WROCŁAWIANIE. / POL
 
  45 - 44
[Match Details] 
  (6) WROCŁAWIANIE I
WROCŁAWIANIE. / POL
 
 
(7) UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA
UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA / POL
 
44 - 43
[Match Details] 
 
   

Table of 2 (Pl. 7-8)  
   
(8) KS AZF AWFIS GDAŃSK
KS AZS AWFIS GDAŃSK. / POL
 
  (7) UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA
UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA / POL
 
(7) UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA
UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA / POL
 
45 - 35
[Match Details] 
   

Table of 8 (Pl. 9-16) Table of 4 (Pl. 9-12) Table of 2 (Pl. 9-10)  
       
(16) -BYE- 
  (9) D'ARTAGNAN URSYNÓW
D' ARTAGNAN URSYNÓW / POL
 
(9) D'ARTAGNAN URSYNÓW
D' ARTAGNAN URSYNÓW / POL
 
 
    (9) USK ATENA GDANSK
UKS ATENA GDAŃSK / POL
 
(12) WARTA POZNAŃ II
WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
 
  Opponent withdrew
[Match Details] 
  (12) USK ATENA GDANSK
UKS ATENA GDAŃSK / POL
 
 
(13) USK ATENA GDANSK
UKS ATENA GDAŃSK / POL
 
45 - 40
[Match Details] 
 
    (9) USK ATENA GDANSK
UKS ATENA GDAŃSK / POL
 
(14) FUNDACJA GSF II
FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
 
  45 - 44
[Match Details] 
  (11) BUDOWLANI TORUŃ I
BUDOWLANI TORUŃ / POL
 
   
(11) BUDOWLANI TORUŃ I
BUDOWLANI TORUŃ / POL
 
45 - 27
[Match Details] 
   
    (10) BUDOWLANI TORUŃ I
BUDOWLANI TORUŃ / POL
 
 
(10) AZS AWF WARSZAWA
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  45 - 39
[Match Details] 
 
  (10) AZS AWF WARSZAWA
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
 
(15) WROCŁAWIANIE 2
WROCŁAWIANIE. / POL
 
45 - 30
[Match Details] 
 
   

Table of 2 (Pl. 11-12)  
   
(12) -BYE- 
  (11) AZS AWF WARSZAWA
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(11) AZS AWF WARSZAWA
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
 
   

Table of 4 (Pl. 13-16) Table of 2 (Pl. 13-14)  
     
(16) -BYE- 
  (13) WARTA POZNAŃ II
WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
 
(13) WARTA POZNAŃ II
WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
 
 
    (13) FUNDACJA GSF II
FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
 
(14) FUNDACJA GSF II
FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
 
  43 - 37
[Match Details] 
  (14) FUNDACJA GSF II
FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
 
 
(15) WROCŁAWIANIE 2
WROCŁAWIANIE. / POL
 
45 - 33
[Match Details] 
 
   

Table of 2 (Pl. 15-16)  
   
(16) -BYE- 
  (15) WROCŁAWIANIE 2
WROCŁAWIANIE. / POL
 
(15) WROCŁAWIANIE 2
WROCŁAWIANIE. / POL
 
 
   

Table of 16, bout #2 of 8
# D'ARTAGNAN URSYNÓW TS Score Score TS KS AZF AWFIS GDAŃSK #
3 GONDEK Natalia 2 2 5 5 BESSMAN Julia 6
1 KLUSZCZYŃSKA Sandra 5 7 9 4 MURAWSKA Karolina 5
2 ROGÓŻ Alicja 3 10 14 5 ZACHAREWICZ Ewa 4
1 KLUSZCZYŃSKA Sandra 9 19 18 4 BESSMAN Julia 6
3 GONDEK Natalia 6 25 19 1 ZACHAREWICZ Ewa 4
2 ROGÓŻ Alicja 1 26 25 6 MURAWSKA Karolina 5
1 KLUSZCZYŃSKA Sandra 5 31 31 6 ZACHAREWICZ Ewa 4
2 ROGÓŻ Alicja 3 34 38 7 BESSMAN Julia 6
3 GONDEK Natalia 8 42 45 7 MURAWSKA Karolina 5
      D42 V45      
Ref:  STRZELECKI Alex  WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
Table of 16, bout #3 of 8
# WARTA POZNAŃ II TS Score Score TS WARTA POZNAŃ I #
3 KANAS Konstancja 2 2 4 4 WISOKY Weronika 6
1 SROKA Aleksandra 4 6 10 6 PIJACZYŃSKA Kinga 5
2 WOŹNIAK Natalia 3 9 14 4 KOLIBABKA Julia 4
1 SROKA Aleksandra 3 12 20 6 WISOKY Weronika 6
3 KANAS Konstancja 1 13 25 5 KOLIBABKA Julia 4
2 WOŹNIAK Natalia 1 14 30 5 PIJACZYŃSKA Kinga 5
1 SROKA Aleksandra 3 17 33 3 KOLIBABKA Julia 4
2 WOŹNIAK Natalia 2 19 40 7 WISOKY Weronika 6
3 KANAS Konstancja 0 19 45 5 PIJACZYŃSKA Kinga 5
      D19 V45      
Ref:  TOMCZAK Mirosław  BUDOWLANI TORUŃ / POL
Table of 16, bout #4 of 8
# AZS AWF POZNAŃ TS Score Score TS USK ATENA GDANSK #
6 LISZKA Aleksandra 0 0 5 5 OLSZEWSKA Amelia 3
5 WIECZOREK Aleksandra 10 10 6 1 KULPACZYŃSKA Oliwia 1
4 CICHOCKA Konstancja 3 13 11 5 WYKLAND Róşa 2
6 LISZKA Aleksandra 5 18 14 3 KULPACZYŃSKA Oliwia 1
4 CICHOCKA Konstancja 6 24 23 9 OLSZEWSKA Amelia 3
5 WIECZOREK Aleksandra 6 30 26 3 WYKLAND Róşa 2
4 CICHOCKA Konstancja 3 33 30 4 KULPACZYŃSKA Oliwia 1
6 LISZKA Aleksandra 4 37 33 3 WYKLAND Róşa 2
5 WIECZOREK Aleksandra 8 45 35 2 OLSZEWSKA Amelia 3
      V45 D35      
Ref:  FERNANDEZ Y  WROCŁAWIANIE. / POL
Table of 16, bout #5 of 8
# FUNDACJA GSF II TS Score Score TS WROCŁAWIANIE I #
6 SZMIT Laura 5 5 4 4 ŁAWSKA Magdalena 3
5 GRACZYK Julia 5 10 5 1 ZIOBROWSKA Natalia 1
4 SZCZECHOWSKA Laura 4 14 8 3 WYWIAŁ Zuzanna 2
6 SZMIT Laura 5 19 11 3 ZIOBROWSKA Natalia 1
4 SZCZECHOWSKA Laura 1 20 17 6 ŁAWSKA Magdalena 3
5 GRACZYK Julia 5 25 24 7 WYWIAŁ Zuzanna 2
R MULAK Julia 4 29 28 4 ZIOBROWSKA Natalia 1
6 SZMIT Laura 4 33 40 12 WYWIAŁ Zuzanna 2
5 GRACZYK Julia 2 35 45 5 ŁAWSKA Magdalena 3
      D35 V45      
Ref:  CEGIELSKI Bartosz  AZS AWF POZNAŃ / POL
Table of 16, bout #6 of 8
# MKS KUSY SZCZECIN TS Score Score TS BUDOWLANI TORUŃ I #
6 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 0 0 5 5 ŻURAWSKA Karolina 3
5 JABŁONOWSKA Kaja 10 10 9 4 KOWALSKA Oliwia 1
4 TURBO Sonia 4 14 11 2 BRZEZIŃSKA ZOFIA 2
6 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 6 20 13 2 KOWALSKA Oliwia 1
4 TURBO Sonia 2 22 25 12 ŻURAWSKA Karolina 3
5 JABŁONOWSKA Kaja 7 29 28 3 BRZEZIŃSKA ZOFIA 2
4 TURBO Sonia 2 31 29 1 KOWALSKA Oliwia 1
6 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 7 38 33 4 BRZEZIŃSKA ZOFIA 2
5 JABŁONOWSKA Kaja 7 45 35 2 ŻURAWSKA Karolina 3
      V45 D35      
Ref:  DUL Michał  WROCŁAWIANIE. / POL
Table of 16, bout #7 of 8
# AZS AWF WARSZAWA TS Score Score TS UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA #
3 DANIEWSKA Michalina 5 5 2 2 WASILCZUK Karolina 6
1 KWIATKOWSKA ANTONINA 0 5 10 8 WASILCZUK Dominika 5
2 WŁOSIŃSKA Julia 9 14 11 1 DEJCZER Natasza 4
1 KWIATKOWSKA ANTONINA 0 14 20 9 WASILCZUK Karolina 6
3 DANIEWSKA Michalina 9 23 23 3 DEJCZER Natasza 4
2 WŁOSIŃSKA Julia 7 30 25 2 WASILCZUK Dominika 5
1 KWIATKOWSKA ANTONINA 2 32 35 10 DEJCZER Natasza 4
2 WŁOSIŃSKA Julia 3 35 40 5 WASILCZUK Karolina 6
3 DANIEWSKA Michalina 1 36 45 5 WASILCZUK Dominika 5
      D36 V45      
Ref:  KOZŁOWSKI Szymon  AZS AWF POZNAŃ / POL
Table of 16, bout #8 of 8
# UKS DE LA SALLE GDAŃSK TS Score Score TS WROCŁAWIANIE 2 #
6 SZEMPLIŃSKA Natalia 5 5 0 0 BYTNER Malwina 3
5 WIERZCHOWSKA Barbara 5 10 2 2 JAKIMIAK Iga 1
4 JERZ Lena 5 15 3 1 TRACZ Weronika 2
6 SZEMPLIŃSKA Natalia 5 20 3 0 JAKIMIAK Iga 1
4 JERZ Lena 5 25 6 3 BYTNER Malwina 3
5 WIERZCHOWSKA Barbara 5 30 8 2 TRACZ Weronika 2
R WIERZCHOWSKA Adrianna 5 35 9 1 JAKIMIAK Iga 1
6 SZEMPLIŃSKA Natalia 5 40 14 5 TRACZ Weronika 2
5 WIERZCHOWSKA Barbara 5 45 15 1 BYTNER Malwina 3
      V45 D15      
Ref:  BASIŃSKI Mikołaj  AZS AWF POZNAŃ / POL
Table of 8 (Pl. 1-8), bout #1 of 4
# KS AZF AWFIS GDAŃSK TS Score Score TS FUNDACJA GSF I #
6 BESSMAN Julia 1 1 5 5 KOŁODZIEJCZYK Malwina 3
5 MURAWSKA Karolina 2 3 5 0 KISIELEWSKA Alicja 1
4 ZACHAREWICZ Ewa 3 6 15 10 OKLIŃSKA Marta 2
6 BESSMAN Julia 5 11 17 2 KISIELEWSKA Alicja 1
4 ZACHAREWICZ Ewa 1 12 24 7 KOŁODZIEJCZYK Malwina 3
5 MURAWSKA Karolina 3 15 26 2 OKLIŃSKA Marta 2
4 ZACHAREWICZ Ewa 4 19 35 9 KISIELEWSKA Alicja 1
6 BESSMAN Julia 4 23 40 5 OKLIŃSKA Marta 2
5 MURAWSKA Karolina 3 26 45 5 KOŁODZIEJCZYK Malwina 3
      D26 V45      
Ref:  STRZELECKI Alex  WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
Table of 8 (Pl. 1-8), bout #2 of 4
# AZS AWF POZNAŃ TS Score Score TS WARTA POZNAŃ I #
3 WIECZOREK Aleksandra 2 2 5 5 WISOKY Weronika 6
1 CICHOCKA Konstancja 0 2 10 5 PIJACZYŃSKA Kinga 5
2 LISZKA Aleksandra 5 7 13 3 KRĘC Emilia 4
R LACHMAN Antonina 1 8 20 7 WISOKY Weronika 6
3 WIECZOREK Aleksandra 13 21 25 5 KRĘC Emilia 4
2 LISZKA Aleksandra 1 22 30 5 PIJACZYŃSKA Kinga 5
1 CICHOCKA Konstancja 5 27 35 5 KRĘC Emilia 4
2 LISZKA Aleksandra 6 33 40 5 WISOKY Weronika 6
3 WIECZOREK Aleksandra 2 35 45 5 PIJACZYŃSKA Kinga 5
      D35 V45      
Ref:  TOMCZAK Mirosław  BUDOWLANI TORUŃ / POL
Table of 8 (Pl. 1-8), bout #3 of 4
# MKS KUSY SZCZECIN TS Score Score TS WROCŁAWIANIE I #
3 JABŁONOWSKA Kaja 5 5 4 4 WYWIAŁ Zuzanna 6
1 TURBO Sonia 1 6 10 6 ŁAWSKA Magdalena 5
2 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 6 12 15 5 ZIOBROWSKA Natalia 4
1 TURBO Sonia 5 17 19 4 WYWIAŁ Zuzanna 6
3 JABŁONOWSKA Kaja 8 25 23 4 ZIOBROWSKA Natalia 4
2 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 0 25 30 7 ŁAWSKA Magdalena 5
1 TURBO Sonia 8 33 31 1 ZIOBROWSKA Natalia 4
2 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 3 36 35 4 WYWIAŁ Zuzanna 6
3 JABŁONOWSKA Kaja 5 41 39 4 ŁAWSKA Magdalena 5
      V41 D39      
Ref:  KOZŁOWSKI Szymon  AZS AWF POZNAŃ / POL
Table of 8 (Pl. 1-8), bout #4 of 4
# UKS DE LA SALLE GDAŃSK TS Score Score TS UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA #
6 SZEMPLIŃSKA Natalia 2 2 5 5 WASILCZUK Dominika 3
5 WIERZCHOWSKA Barbara 8 10 9 4 DEJCZER Natasza 1
4 JERZ Lena 5 15 12 3 WASILCZUK Karolina 2
6 SZEMPLIŃSKA Natalia 5 20 13 1 DEJCZER Natasza 1
4 JERZ Lena 5 25 15 2 WASILCZUK Dominika 3
5 WIERZCHOWSKA Barbara 5 30 17 2 WASILCZUK Karolina 2
4 JERZ Lena 5 35 20 3 DEJCZER Natasza 1
6 SZEMPLIŃSKA Natalia 5 40 22 2 WASILCZUK Karolina 2
5 WIERZCHOWSKA Barbara 5 45 28 6 WASILCZUK Dominika 3
      V45 D28      
Ref:  BEM Kacper  AZS AWF POZNAŃ / POL
Semi-Finals, bout #1 of 2
# WARTA POZNAŃ I TS Score Score TS FUNDACJA GSF I #
6 WISOKY Weronika 5 5 4 4 KOŁODZIEJCZYK Malwina 3
5 PIJACZYŃSKA Kinga 5 10 7 3 KISIELEWSKA Alicja 1
4 KOLIBABKA Julia 5 15 12 5 OKLIŃSKA Marta 2
6 WISOKY Weronika 0 15 20 8 KISIELEWSKA Alicja 1
4 KOLIBABKA Julia 2 17 25 5 KOŁODZIEJCZYK Malwina 3
5 PIJACZYŃSKA Kinga 13 30 29 4 OKLIŃSKA Marta 2
4 KOLIBABKA Julia 1 31 35 6 KISIELEWSKA Alicja 1
6 WISOKY Weronika 9 40 39 4 DĘBICKA Oliwia R
5 PIJACZYŃSKA Kinga 5 45 40 1 KOŁODZIEJCZYK Malwina 3
      V45 D40      
Semi-Finals, bout #2 of 2
# UKS DE LA SALLE GDAŃSK TS Score Score TS MKS KUSY SZCZECIN #
6 SZEMPLIŃSKA Natalia 1 1 5 5 JABŁONOWSKA Kaja 3
5 WIERZCHOWSKA Barbara 9 10 6 1 TURBO Sonia 1
4 JERZ Lena 5 15 6 0 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 2
6 SZEMPLIŃSKA Natalia 3 18 9 3 TURBO Sonia 1
4 JERZ Lena 6 24 18 9 JABŁONOWSKA Kaja 3
5 WIERZCHOWSKA Barbara 6 30 25 7 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 2
4 JERZ Lena 5 35 27 2 TURBO Sonia 1
6 SZEMPLIŃSKA Natalia 5 40 28 1 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 2
5 WIERZCHOWSKA Barbara 5 45 28 0 JABŁONOWSKA Kaja 3
      V45 D28      
Gold Medal, bout #1 of 1
# UKS DE LA SALLE GDAŃSK TS Score Score TS WARTA POZNAŃ I #
3 WIERZCHOWSKA Barbara 5 5 4 4 WISOKY Weronika 6
1 JERZ Lena 1 6 10 6 PIJACZYŃSKA Kinga 5
2 SZEMPLIŃSKA Natalia 5 11 12 2 KOLIBABKA Julia 4
1 JERZ Lena 6 17 17 5 WISOKY Weronika 6
3 WIERZCHOWSKA Barbara 8 25 21 4 KOLIBABKA Julia 4
2 SZEMPLIŃSKA Natalia 3 28 30 9 PIJACZYŃSKA Kinga 5
1 JERZ Lena 7 35 34 4 KOLIBABKA Julia 4
2 SZEMPLIŃSKA Natalia 5 40 38 4 WISOKY Weronika 6
3 WIERZCHOWSKA Barbara 4 44 45 7 PIJACZYŃSKA Kinga 5
      D44 V45      
Ref:  DUL Michał  WROCŁAWIANIE. / POL
Ref:  TOMCZAK Mirosław  BUDOWLANI TORUŃ / POL
Table of 8 (Pl. 9-16), bout #2 of 4
# USK ATENA GDANSK TS Score Score TS WARTA POZNAŃ II #
3 OLSZEWSKA Amelia 5 5 2 2 SROKA Aleksandra 6
1 KULPACZYŃSKA Oliwia 0 5 8 6 KANAS Konstancja 5
2 WYKLAND Róşa 2 7 15 7 WOŹNIAK Natalia 4
1 KULPACZYŃSKA Oliwia 7 14 18 3 SROKA Aleksandra 6
3 OLSZEWSKA Amelia 11 25 23 5 WOŹNIAK Natalia 4
2 WYKLAND Róşa 0 25 28 5 KANAS Konstancja 5
1 KULPACZYŃSKA Oliwia 9 34 33 5 WOŹNIAK Natalia 4
2 WYKLAND Róşa 6 40 36 3 SROKA Aleksandra 6
3 OLSZEWSKA Amelia 5 45 40 4 KANAS Konstancja 5
      V45 D40      
Ref:  ROMERO Roger  WROCŁAWIANIE. / POL
Table of 8 (Pl. 9-16), bout #3 of 4
# BUDOWLANI TORUŃ I TS Score Score TS FUNDACJA GSF II #
3 ŻURAWSKA Karolina 5 5 0 0 SZMIT Laura 6
1 KOWALSKA Oliwia 5 10 7 7 GRACZYK Julia 5
2 BRZEZIŃSKA ZOFIA 3 13 12 5 MULAK Julia R
1 KOWALSKA Oliwia 7 20 15 3 SZMIT Laura 6
3 ŻURAWSKA Karolina 5 25 17 2 MULAK Julia R
2 BRZEZIŃSKA ZOFIA 5 30 17 0 GRACZYK Julia 5
1 KOWALSKA Oliwia 5 35 19 2 MULAK Julia R
2 BRZEZIŃSKA ZOFIA 5 40 26 7 SZMIT Laura 6
3 ŻURAWSKA Karolina 5 45 27 1 GRACZYK Julia 5
      V45 D27      
Ref:  DUL Michał  WROCŁAWIANIE. / POL
Table of 8 (Pl. 9-16), bout #4 of 4
# WROCŁAWIANIE 2 TS Score Score TS AZS AWF WARSZAWA #
3 BYTNER Malwina 1 1 5 5 WŁOSIŃSKA Julia 6
1 JAKIMIAK Iga 4 5 10 5 DANIEWSKA Michalina 5
2 TRACZ Weronika 4 9 15 5 KWIATKOWSKA ANTONINA 4
1 JAKIMIAK Iga 1 10 20 5 WŁOSIŃSKA Julia 6
3 BYTNER Malwina 9 19 25 5 KWIATKOWSKA ANTONINA 4
2 TRACZ Weronika 2 21 30 5 DANIEWSKA Michalina 5
1 JAKIMIAK Iga 6 27 34 4 KWIATKOWSKA ANTONINA 4
2 TRACZ Weronika 3 30 40 6 WŁOSIŃSKA Julia 6
3 BYTNER Malwina 0 30 45 5 DANIEWSKA Michalina 5
      D30 V45      
Ref:  PAWLAK Marek  IKS LESZNO / POL
Table of 4 (Pl. 9-12), bout #1 of 2
# USK ATENA GDANSK TS Score Score TS D'ARTAGNAN URSYNÓW #
3 OLSZEWSKA Amelia         ROGÓŻ Alicja 6
1 KULPACZYŃSKA Oliwia         GONDEK Natalia 5
2 WYKLAND Róşa         KLUSZCZYŃSKA Sandra 4
1 KULPACZYŃSKA Oliwia         ROGÓŻ Alicja 6
3 OLSZEWSKA Amelia         KLUSZCZYŃSKA Sandra 4
2 WYKLAND Róşa         GONDEK Natalia 5
1 KULPACZYŃSKA Oliwia         KLUSZCZYŃSKA Sandra 4
2 WYKLAND Róşa         ROGÓŻ Alicja 6
3 OLSZEWSKA Amelia         GONDEK Natalia 5
               
Table of 4 (Pl. 9-12), bout #2 of 2
# AZS AWF WARSZAWA TS Score Score TS BUDOWLANI TORUŃ I #
3 DANIEWSKA Michalina 5 5 0 0 BRZEZIŃSKA ZOFIA 6
1 KWIATKOWSKA ANTONINA 0 5 10 10 ŻURAWSKA Karolina 5
2 WŁOSIŃSKA Julia 8 13 15 5 KOWALSKA Oliwia 4
1 KWIATKOWSKA ANTONINA 1 14 20 5 BRZEZIŃSKA ZOFIA 6
3 DANIEWSKA Michalina 11 25 24 4 KOWALSKA Oliwia 4
2 WŁOSIŃSKA Julia 4 29 30 6 ŻURAWSKA Karolina 5
1 KWIATKOWSKA ANTONINA 2 31 35 5 KOWALSKA Oliwia 4
2 WŁOSIŃSKA Julia 2 33 40 5 BRZEZIŃSKA ZOFIA 6
3 DANIEWSKA Michalina 6 39 45 5 ŻURAWSKA Karolina 5
      D39 V45      
Ref:  RUDNICKI Mikołaj  FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
Table of 2 (Pl. 9-10), bout #1 of 1
# BUDOWLANI TORUŃ I TS Score Score TS USK ATENA GDANSK #
6 BRZEZIŃSKA ZOFIA 1 1 5 5 OLSZEWSKA Amelia 3
5 ŻURAWSKA Karolina 9 10 6 1 KULPACZYŃSKA Oliwia 1
4 KOWALSKA Oliwia 4 14 15 9 WYKLAND Róşa 2
6 BRZEZIŃSKA ZOFIA 5 19 16 1 KULPACZYŃSKA Oliwia 1
4 KOWALSKA Oliwia 2 21 25 9 OLSZEWSKA Amelia 3
5 ŻURAWSKA Karolina 9 30 28 3 WYKLAND Róşa 2
4 KOWALSKA Oliwia 3 33 33 5 KULPACZYŃSKA Oliwia 1
6 BRZEZIŃSKA ZOFIA 4 37 40 7 WYKLAND Róşa 2
5 ŻURAWSKA Karolina 7 44 45 5 OLSZEWSKA Amelia 3
      D44 V45      
Ref:  KIEŁPIKOWSKI Piotr  AZS AWF WARSZAWA / POL
Bronze Medal, bout #1 of 1
# MKS KUSY SZCZECIN TS Score Score TS FUNDACJA GSF I #
6 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 2 2 5 5 KOŁODZIEJCZYK Malwina 3
5 JABŁONOWSKA Kaja 5 7 10 5 KISIELEWSKA Alicja 1
4 TURBO Sonia 1 8 14 4 OKLIŃSKA Marta 2
6 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 5 13 19 5 KISIELEWSKA Alicja 1
4 TURBO Sonia 3 16 23 4 KOŁODZIEJCZYK Malwina 3
5 JABŁONOWSKA Kaja 1 17 30 7 OKLIŃSKA Marta 2
4 TURBO Sonia 3 20 33 3 KISIELEWSKA Alicja 1
6 SOBCZAK-DOMAŃSKA Maja 5 25 40 7 OKLIŃSKA Marta 2
5 JABŁONOWSKA Kaja 1 26 45 5 KOŁODZIEJCZYK Malwina 3
      D26 V45      
Ref:  BASIŃSKI Mikołaj  AZS AWF POZNAŃ / POL
Ref:  TOMCZAK Mirosław  BUDOWLANI TORUŃ / POL
Table of 4 (Pl. 5-8), bout #1 of 2
# AZS AWF POZNAŃ TS Score Score TS KS AZF AWFIS GDAŃSK #
6 LISZKA Aleksandra 5 5 3 3 MURAWSKA Karolina 3
5 WIECZOREK Aleksandra 5 10 4 1 ZACHAREWICZ Ewa 1
4 CICHOCKA Konstancja 5 15 7 3 BESSMAN Julia 2
6 LISZKA Aleksandra 5 20 13 6 ZACHAREWICZ Ewa 1
4 CICHOCKA Konstancja 5 25 20 7 MURAWSKA Karolina 3
5 WIECZOREK Aleksandra 5 30 21 1 BESSMAN Julia 2
4 CICHOCKA Konstancja 5 35 24 3 ZACHAREWICZ Ewa 1
6 LISZKA Aleksandra 5 40 31 7 BESSMAN Julia 2
5 WIECZOREK Aleksandra 5 45 33 2 MURAWSKA Karolina 3
      V45 D33      
Table of 4 (Pl. 5-8), bout #2 of 2
# UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA TS Score Score TS WROCŁAWIANIE I #
3 WASILCZUK Dominika 5 5 2 2 WYWIAŁ Zuzanna 6
1 DEJCZER Natasza 4 9 9 7 ŁAWSKA Magdalena 5
2 WASILCZUK Karolina 4 13 15 6 ZIOBROWSKA Natalia 4
1 DEJCZER Natasza 2 15 20 5 WYWIAŁ Zuzanna 6
3 WASILCZUK Dominika 10 25 24 4 ZIOBROWSKA Natalia 4
2 WASILCZUK Karolina 0 25 30 6 ŁAWSKA Magdalena 5
R WANAKS Aurelia 10 35 32 2 ZIOBROWSKA Natalia 4
2 WASILCZUK Karolina 5 40 34 2 WYWIAŁ Zuzanna 6
3 WASILCZUK Dominika 3 43 44 10 ŁAWSKA Magdalena 5
      D43 V44      
Ref:  CEGIELSKI Bartosz  AZS AWF POZNAŃ / POL
Table of 2 (Pl. 5-6), bout #1 of 1
# WROCŁAWIANIE I TS Score Score TS AZS AWF POZNAŃ #
6 WYWIAŁ Zuzanna 2 2 5 5 WIECZOREK Aleksandra 3
5 ŁAWSKA Magdalena 3 5 10 5 CICHOCKA Konstancja 1
4 ZIOBROWSKA Natalia 8 13 10 0 LISZKA Aleksandra 2
6 WYWIAŁ Zuzanna 7 20 17 7 CICHOCKA Konstancja 1
4 ZIOBROWSKA Natalia 3 23 25 8 WIECZOREK Aleksandra 3
5 ŁAWSKA Magdalena 7 30 27 2 LISZKA Aleksandra 2
4 ZIOBROWSKA Natalia 3 33 34 7 CICHOCKA Konstancja 1
6 WYWIAŁ Zuzanna 7 40 34 0 LISZKA Aleksandra 2
5 ŁAWSKA Magdalena 4 44 45 11 WIECZOREK Aleksandra 3
      D44 V45      
Ref:  RUDNICKI Mikołaj  FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU. / POL
Table of 2 (Pl. 7-8), bout #1 of 1
# UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA TS Score Score TS KS AZF AWFIS GDAŃSK #
3 WASILCZUK Dominika 5 5 3 3 BESSMAN Julia 6
1 DEJCZER Natasza 3 8 10 7 MURAWSKA Karolina 5
2 WASILCZUK Karolina 7 15 13 3 ZACHAREWICZ Ewa 4
1 DEJCZER Natasza 5 20 19 6 BESSMAN Julia 6
3 WASILCZUK Dominika 5 25 20 1 ZACHAREWICZ Ewa 4
2 WASILCZUK Karolina 5 30 23 3 MURAWSKA Karolina 5
1 DEJCZER Natasza 5 35 29 6 ZACHAREWICZ Ewa 4
2 WASILCZUK Karolina 5 40 32 3 BESSMAN Julia 6
3 WASILCZUK Dominika 5 45 35 3 MURAWSKA Karolina 5
      V45 D35      
Ref:  STRZELECKI Alex  WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
Table of 4 (Pl. 13-16), bout #2 of 2
# WROCŁAWIANIE 2 TS Score Score TS FUNDACJA GSF II #
3 BYTNER Malwina 5 5 2 2 SZMIT Laura 6
1 JAKIMIAK Iga 1 6 7 5 GRACZYK Julia 5
2 TRACZ Weronika 3 9 12 5 MULAK Julia 4
1 JAKIMIAK Iga 2 11 16 4 SZMIT Laura 6
3 BYTNER Malwina 11 22 19 3 MULAK Julia 4
2 TRACZ Weronika 3 25 27 8 GRACZYK Julia 5
1 JAKIMIAK Iga 3 28 35 8 SZCZECHOWSKA Laura R
2 TRACZ Weronika 1 29 40 5 SZMIT Laura 6
3 BYTNER Malwina 4 33 45 5 GRACZYK Julia 5
      D33 V45      
Ref:  STRZELECKI Alex  WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. / POL
Table of 2 (Pl. 13-14), bout #1 of 1
# FUNDACJA GSF II TS Score Score TS WARTA POZNAŃ II #
6 SZMIT Laura 1 1 4 4 KANAS Konstancja 3
5 GRACZYK Julia 2 3 4 0 SROKA Aleksandra 1
4 SZCZECHOWSKA Laura 7 10 13 9 WOŹNIAK Natalia 2
6 SZMIT Laura 10 20 19 6 SROKA Aleksandra 1
4 SZCZECHOWSKA Laura 0 20 25 6 KANAS Konstancja 3
5 GRACZYK Julia 6 26 27 2 WOŹNIAK Natalia 2
4 SZCZECHOWSKA Laura 5 31 27 0 SROKA Aleksandra 1
6 SZMIT Laura 4 35 33 6 WOŹNIAK Natalia 2
5 GRACZYK Julia 8 43 37 4 KANAS Konstancja 3
      V43 D37      
Ref:  ROMERO Roger  WROCŁAWIANIE. / POL

Final Results
Event finished at 3:39 PM
Place Name Club(s) Division Country Members
1 WARTA POZNAŃ I WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ.    POL  Kolibabka, Kręc, Pijaczyńska, Wisoky 
2 UKS DE LA SALLE GDAŃSK UKS DE LA SALLE GDAŃSK    POL  Jerz, Szemplińska, Wierzchowska, Wierzchowska 
3 FUNDACJA GSF I FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU.    POL  Dębicka, Kisielewska, Kołodziejczyk, Oklińska 
4 MKS KUSY SZCZECIN MKS KUSY SZCZECIN    POL  Jabłonowska, Sobczak-Domańska, Turbo, Winiecka 
5 AZS AWF POZNAŃ AZS AWF POZNAŃ    POL  Cichocka, Lachman, Liszka, Wieczorek 
6 WROCŁAWIANIE I WROCŁAWIANIE.    POL  Ławska, Wywiał, Ziobrowska 
7 UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA UKS PAŁAC MŁODZIEŻY SYRENA    POL  Dejczer, Wanaks, Wasilczuk, Wasilczuk 
8 KS AZF AWFIS GDAŃSK KS AZS AWFIS GDAŃSK.    POL  Bessman, Murawska, Zacharewicz 
9 USK ATENA GDANSK UKS ATENA GDAŃSK    POL  Kulpaczyńska, Olszewska, Wykland 
10 BUDOWLANI TORUŃ I BUDOWLANI TORUŃ    POL  BRZEZIŃSKA, Kowalska, Żurawska 
11 AZS AWF WARSZAWA AZS AWF WARSZAWA    POL  Daniewska, KWIATKOWSKA, Włosińska 
12 D'ARTAGNAN URSYNÓW D' ARTAGNAN URSYNÓW    POL  Gondek, Kluszczyńska, Rogóż 
13 FUNDACJA GSF II FUNDACJA GDAŃSKA SZKOŁA FLORETU.    POL  Graczyk, Mulak, Szczechowska, Szmit 
14 WARTA POZNAŃ II WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ.    POL  Kanas, Sroka, Woźniak 
15 WROCŁAWIANIE 2 WROCŁAWIANIE.    POL  Bytner, Jakimiak, Tracz