Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 BARTOSZ, Roksana DRAGON ŁÓDŹ  POL 
2 ROWIŃSKA, Emilia AZS AWF WARSZAWA  POL 
3 WALERIAŃCZYK, Weronika KKSZ KONIN  POL 
4 PAPUZIŃSKA, Alicja KKSZ KONIN  POL 
5 CIEŚLAR, Julia ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
6 GAŁECKA, Natalia AZS AWF WARSZAWA  POL 
7 PORADA, Zuzanna TMS SOSNOWIEC  POL 
8 WYSOCKA, Natalia KKSZ KONIN  POL 
9 SZULC, Barbara O.Ś. AZS POZNAŃ  POL 
10 ZAJĄC, Ewa 10  TMS SOSNOWIEC  POL 
11 LENKIEWICZ, Zuzanna 11  TMS SOSNOWIEC  POL 
12 KOZIEŁ, Klaudia 12  TMS SOSNOWIEC  POL 
13 PORADA, Paulina 13  TMS SOSNOWIEC  POL 
14 ROMAŃCZYK, Aleksandra 14  UKS RIPOSTA OLSZTYN  POL 
15 MALGREM, Klaudia 16  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
16 NOWICKA, Małgorzata 17  TMS SOSNOWIEC  POL 
17 HADJ BACHIR, Aischa 18  KKSZ KONIN  POL 
18 KOZŁOWSKA, Aniela 19  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
19 SKONIECZNA, Daria 20  AZS AWF WARSZAWA  POL 
20 BORKOWSKA, Weronika 21  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
21 LASKOWSKA, Natalia 22  AZS AWF WARSZAWA  POL 
22 SZYMAŃSKA, Julia 23  KKSZ KONIN  POL 
23 OUDEJANS, Maria 24  AZS AWF WARSZAWA  POL 
24 OLEJKO, Daria 25  UKS SZABLA BRZOZA  POL 
25 LASKOWSKA, Marta 26  AZS AWF WARSZAWA  POL 
26 DOMŻALSKA, Pola 27  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
27 MALISZEWSKA, Weronika 28  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
28 SUSZCZYŃSKA, Kinga 29  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
29 BIENIASZ, Weronika 30  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
30 NOWICKA, Julia 31  UKS SZABLA BRZOZA  POL 
31 SUMA, Olimpia 32  TMS SOSNOWIEC  POL 
32 KOZIARSKA, Natalia 33  KKSZ KONIN  POL 
33 MYRTA, Emilia 34  TMS SOSNOWIEC  POL 
34 WRÓBEL, Zuzanna 35  AZS AWF WARSZAWA  POL 
35 BUSELT, Zuzanna 36  KKSZ KONIN  POL 
36 FIGUŁA, Anastazja 37  AZS AWF POZNAŃ  POL 
37 GŁOWACKA, Izabela 38  KKSZ KONIN  POL 
38 WOŹNIAK, Nikola 39  KKSZ KONIN  POL 
39 NAGÓRSKA, Anastazja 40  O.Ś. AZS POZNAŃ  POL 
40 NOWIK, Justyna 41  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
41 KONDRUSIK, Nina 42  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
42 JACKOWSKA, Maria 43  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
Round Scores
Poule #1
On piste 1  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
PORADA, Paulina
TMS SOSNOWIEC / POL
1 V5 V5 V5 V5 D0 V5 5 0.83 25 16 +9
OLEJKO, Daria
UKS SZABLA BRZOZA / POL
2 D3 D3 D1 V5 D1 D4 1 0.17 17 26 -9
GŁOWACKA, Izabela
KKSZ KONIN / POL
3 D1 V5 V5 V5 D3 D1 3 0.50 20 25 -5
KOZIEŁ, Klaudia
TMS SOSNOWIEC / POL
4 D4 V5 D3 V5 D1 V5 3 0.50 23 19 +4
JACKOWSKA, Maria
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
5 D2 D1 D4 D0 D1 D0 0 0.00 8 30 -22
BARTOSZ, Roksana
DRAGON ŁÓDŹ / POL
6 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 8 +22
LASKOWSKA, Marta
AZS AWF WARSZAWA / POL
7 D1 V5 V5 D3 V5 D2 3 0.50 21 20 +1
Referee(s):
ŻELECHOWSKI, Szymon
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
TYLKOWSKI, Tomasz
KKSZ KONIN / POL

Poule #2
On piste 2  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
OUDEJANS, Maria
AZS AWF WARSZAWA / POL
1 D2 D0 D3 D3 V5 V5 2 0.33 18 25 -7
WOŹNIAK, Nikola
KKSZ KONIN / POL
2 V5 D1 D4 D1 D3 D1 1 0.17 15 27 -12
LENKIEWICZ, Zuzanna
TMS SOSNOWIEC / POL
3 V5 V5 D2 V5 V5 V5 5 0.83 27 12 +15
ROWIŃSKA, Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 13 +17
BUSELT, Zuzanna
KKSZ KONIN / POL
5 V5 V5 D3 D0 V5 D3 3 0.50 21 23 -2
ROMAŃCZYK, Aleksandra
UKS RIPOSTA OLSZTYN / POL
6 D3 V5 D3 D4 D4 D3 1 0.17 22 28 -6
DOMŻALSKA, Pola
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
7 D2 V5 D0 D0 V5 V5 3 0.50 17 22 -5
Referee(s):
MAZUREK, Jarosław
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL

Poule #3
On piste 4  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
SZYMAŃSKA, Julia
KKSZ KONIN / POL
1 D2 D1 D0 D2 D2 D1 0 0.00 8 30 -22
ZAJĄC, Ewa
TMS SOSNOWIEC / POL
2 V5 V5 D2 D1 D4 V5 3 0.50 22 25 -3
MALISZEWSKA, Weronika
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
3 V5 D4 D4 V5 D0 D2 2 0.33 20 23 -3
WALERIAŃCZYK, Weronika
KKSZ KONIN / POL
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 14 +16
NAGÓRSKA, Anastazja
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
5 V5 V5 D2 D4 D2 D3 2 0.33 21 23 -2
MALGREM, Klaudia
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
6 V5 V5 V5 D3 V5 V5 5 0.83 28 13 +15
WRÓBEL, Zuzanna
AZS AWF WARSZAWA / POL
7 V5 D4 V5 D1 V5 D0 3 0.50 20 21 -1
Referee(s):
OLEJNIK, Bartłomiej
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL

Poule #4
On piste FIN  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
PAPUZIŃSKA, Alicja
KKSZ KONIN / POL
1 D4 V5 V5 D2 D1 V5 3 0.50 22 25 -3
SZULC, Barbara
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
2 V5 D1 V5 V5 D4 V5 4 0.67 25 24 +1
SUSZCZYŃSKA, Kinga
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
3 D3 V5 V5 D2 D4 D3 2 0.33 22 24 -2
KOZIARSKA, Natalia
KKSZ KONIN / POL
4 D4 D4 D3 D4 D4 D3 0 0.00 22 30 -8
KONDRUSIK, Nina
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
5 V5 D2 V5 V5 D4 V5 4 0.67 26 22 +4
NOWICKA, Małgorzata
TMS SOSNOWIEC / POL
6 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 22 +5
LASKOWSKA, Natalia
AZS AWF WARSZAWA / POL
7 D3 D4 V5 V5 D4 V5 3 0.50 26 23 +3
Referee(s):
WICHER, Mateusz
TMS SOSNOWIEC / POL

Poule #5
On piste 7  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
MYRTA, Emilia
TMS SOSNOWIEC / POL
1 D3 D3 D4 D3 D0 D1 0 0.00 14 30 -16
BIENIASZ, Weronika
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
2 V5 V5 D4 D0 D4 D2 2 0.33 20 25 -5
FIGUŁA, Anastazja
AZS AWF POZNAŃ / POL
3 V5 D2 D3 D0 D0 D1 1 0.17 11 28 -17
BORKOWSKA, Weronika
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
4 V5 V5 V5 D2 V5 D1 4 0.67 23 24 -1
WYSOCKA, Natalia
KKSZ KONIN / POL
5 V5 V5 V5 V5 D4 D3 4 0.67 27 15 +12
SKONIECZNA, Daria
AZS AWF WARSZAWA / POL
6 V5 V5 V5 D3 V5 D2 4 0.67 25 18 +7
CIEŚLAR, Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 10 +20
Referee(s):
DOMINIK, Grzegorz
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
GAL, Łukasz
KKSZ KONIN / POL

Poule #6
On piste 8  at 10:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
SUMA, Olimpia
TMS SOSNOWIEC / POL
1 D1 V5 D1 D3 D3 D1 1 0.17 14 26 -12
NOWICKA, Julia
UKS SZABLA BRZOZA / POL
2 V5 V5 D1 D0 V5 D1 3 0.50 17 17 0
NOWIK, Justyna
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
3 D1 D0 D0 D1 D0 D0 0 0.00 2 30 -28
PORADA, Zuzanna
TMS SOSNOWIEC / POL
4 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 8 +19
KOZŁOWSKA, Aniela
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
5 V5 V5 V5 D1 D2 D3 3 0.50 21 19 +2
HADJ BACHIR, Aischa
KKSZ KONIN / POL
6 V5 D1 V5 D0 V5 D0 3 0.50 16 20 -4
GAŁECKA, Natalia
AZS AWF WARSZAWA / POL
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 7 +23
Referee(s):
JASKOT, Jakub
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL

Round #2 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 GAŁECKA, Natalia AZS AWF WARSZAWA  POL  1.00  30  +23  Advanced
2 BARTOSZ, Roksana DRAGON ŁÓDŹ  POL  1.00  30  +22  Advanced
3 CIEŚLAR, Julia ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  1.00  30  10  +20  Advanced
4 ROWIŃSKA, Emilia AZS AWF WARSZAWA  POL  1.00  30  13  +17  Advanced
5 WALERIAŃCZYK, Weronika KKSZ KONIN  POL  1.00  30  14  +16  Advanced
6 PORADA, Zuzanna TMS SOSNOWIEC  POL  0.83  27  +19  Advanced
7 MALGREM, Klaudia 16  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.83  28  13  +15  Advanced
8 LENKIEWICZ, Zuzanna 11  TMS SOSNOWIEC  POL  0.83  27  12  +15  Advanced
9 PORADA, Paulina 13  TMS SOSNOWIEC  POL  0.83  25  16  +9  Advanced
10 NOWICKA, Małgorzata 17  TMS SOSNOWIEC  POL  0.83  27  22  +5  Advanced
11 WYSOCKA, Natalia KKSZ KONIN  POL  0.67  27  15  +12  Advanced
12 SKONIECZNA, Daria 20  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.67  25  18  +7  Advanced
13 KONDRUSIK, Nina 42  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.67  26  22  +4  Advanced
14 SZULC, Barbara O.Ś. AZS POZNAŃ  POL  0.67  25  24  +1  Advanced
15 BORKOWSKA, Weronika 21  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.67  23  24  -1  Advanced
16 KOZIEŁ, Klaudia 12  TMS SOSNOWIEC  POL  0.50  23  19  +4  Advanced
17 LASKOWSKA, Natalia 22  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.50  26  23  +3  Advanced
18 KOZŁOWSKA, Aniela 19  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.50  21  19  +2  Advanced
19 LASKOWSKA, Marta 26  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.50  21  20  +1  Advanced
20 NOWICKA, Julia 31  UKS SZABLA BRZOZA  POL  0.50  17  17  Advanced
21 WRÓBEL, Zuzanna 35  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.50  20  21  -1  Advanced
22 BUSELT, Zuzanna 36  KKSZ KONIN  POL  0.50  21  23  -2  Advanced
23T PAPUZIŃSKA, Alicja KKSZ KONIN  POL  0.50  22  25  -3  Advanced
23T ZAJĄC, Ewa 10  TMS SOSNOWIEC  POL  0.50  22  25  -3  Advanced
25 HADJ BACHIR, Aischa 18  KKSZ KONIN  POL  0.50  16  20  -4  Advanced
26 GŁOWACKA, Izabela 38  KKSZ KONIN  POL  0.50  20  25  -5  Advanced
27 DOMŻALSKA, Pola 27  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.50  17  22  -5  Advanced
28 SUSZCZYŃSKA, Kinga 29  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.33  22  24  -2  Advanced
29 NAGÓRSKA, Anastazja 40  O.Ś. AZS POZNAŃ  POL  0.33  21  23  -2  Advanced
30 MALISZEWSKA, Weronika 28  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.33  20  23  -3  Advanced
31 BIENIASZ, Weronika 30  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.33  20  25  -5  Advanced
32 OUDEJANS, Maria 24  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.33  18  25  -7  Advanced
33 ROMAŃCZYK, Aleksandra 14  UKS RIPOSTA OLSZTYN  POL  0.17  22  28  -6  Advanced
34 OLEJKO, Daria 25  UKS SZABLA BRZOZA  POL  0.17  17  26  -9  Advanced
35 WOŹNIAK, Nikola 39  KKSZ KONIN  POL  0.17  15  27  -12  Advanced
36 SUMA, Olimpia 32  TMS SOSNOWIEC  POL  0.17  14  26  -12  Eliminated
37 FIGUŁA, Anastazja 37  AZS AWF POZNAŃ  POL  0.17  11  28  -17  Eliminated
38 KOZIARSKA, Natalia 33  KKSZ KONIN  POL  0.00  22  30  -8  Eliminated
39 MYRTA, Emilia 34  TMS SOSNOWIEC  POL  0.00  14  30  -16  Eliminated
40T JACKOWSKA, Maria 43  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.00  30  -22  Eliminated
40T SZYMAŃSKA, Julia 23  KKSZ KONIN  POL  0.00  30  -22  Eliminated
42 NOWIK, Justyna 41  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.00  30  -28  Eliminated
Round Scores
Poule #1
On piste 1  at 12:20
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
GAŁECKA, Natalia
AZS AWF WARSZAWA / POL
1 D2 V5 V5 V5 D2 D2 3 0.50 21 22 -1
BIENIASZ, Weronika
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
2 V5 D4 V5 D2 D4 D1 2 0.33 21 23 -2
NOWICKA, Julia
UKS SZABLA BRZOZA / POL
3 D3 V5 V5 D2 D1 D1 2 0.33 17 26 -9
WRÓBEL, Zuzanna
AZS AWF WARSZAWA / POL
4 D2 D1 D2 D1 D1 V5 1 0.17 12 29 -17
MALISZEWSKA, Weronika
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
5 D2 V5 V5 V5 V5 D1 4 0.67 23 17 +6
WYSOCKA, Natalia
KKSZ KONIN / POL
6 V5 V5 V5 V5 D2 D3 4 0.67 25 18 +7
NOWICKA, Małgorzata
TMS SOSNOWIEC / POL
7 V5 V5 V5 D4 V5 V5 5 0.83 29 13 +16
Referee(s):
WICHER, Mateusz
TMS SOSNOWIEC / POL

Poule #2
On piste 3  at 12:20
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
OUDEJANS, Maria
AZS AWF WARSZAWA / POL
1 V5 V5 D1 D3 V5 D2 3 0.50 21 20 +1
LASKOWSKA, Marta
AZS AWF WARSZAWA / POL
2 D2 V5 D1 D3 D4 D1 1 0.17 16 27 -11
SKONIECZNA, Daria
AZS AWF WARSZAWA / POL
3 D1 D2 V5 D1 V5 D1 2 0.33 15 24 -9
NAGÓRSKA, Anastazja
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
4 V5 V5 D1 D3 V5 D2 3 0.50 21 19 +2
PORADA, Paulina
TMS SOSNOWIEC / POL
5 V5 V5 V5 V5 V5 D2 5 0.83 27 19 +8
BUSELT, Zuzanna
KKSZ KONIN / POL
6 D2 V5 D3 D2 D4 D2 1 0.17 18 29 -11
BARTOSZ, Roksana
DRAGON ŁÓDŹ / POL
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 10 +20
Referee(s):
OLEJNIK, Bartłomiej
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL

Poule #3
On piste 5  at 12:20
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
KOZŁOWSKA, Aniela
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
1 D1 V5 D2 D2 V5 D2 2 0.33 17 26 -9
CIEŚLAR, Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 9 +21
PAPUZIŃSKA, Alicja
KKSZ KONIN / POL
3 D3 D3 D2 V5 D1 D3 1 0.17 17 25 -8
KONDRUSIK, Nina
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
4 V5 D1 V5 V5 D0 D4 3 0.50 20 21 -1
SUSZCZYŃSKA, Kinga
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
5 V5 D0 D0 D2 D1 D2 1 0.17 10 27 -17
ROMAŃCZYK, Aleksandra
UKS RIPOSTA OLSZTYN / POL
6 D3 D3 V5 V5 V5 D0 3 0.50 21 17 +4
LENKIEWICZ, Zuzanna
TMS SOSNOWIEC / POL
7 V5 D1 V5 V5 V5 V5 5 0.83 26 16 +10
Referee(s):
ŻELECHOWSKI, Szymon
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL

Poule #4
On piste 7  at 12:20
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
LASKOWSKA, Natalia
AZS AWF WARSZAWA / POL
1 D3 V5 D1 V5 D4 V5 3 0.50 23 21 +2
MALGREM, Klaudia
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
2 V5 V5 D2 V5 D4 V5 4 0.67 26 17 +9
ZAJĄC, Ewa
TMS SOSNOWIEC / POL
3 D0 D3 V5 V5 V5 V5 4 0.67 23 20 +3
ROWIŃSKA, Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
4 V5 V5 D2 V5 V5 D3 4 0.67 25 18 +7
DOMŻALSKA, Pola
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
5 D3 D0 D0 D4 D1 D4 0 0.00 12 30 -18
SZULC, Barbara
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
6 V5 V5 D4 D1 V5 V5 4 0.67 25 20 +5
OLEJKO, Daria
UKS SZABLA BRZOZA / POL
7 D3 D1 D4 V5 V5 D1 2 0.33 19 27 -8
Referee(s):
TYLKOWSKI, Tomasz
KKSZ KONIN / POL

Poule #5
On piste FIN  at 12:20
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
GŁOWACKA, Izabela
KKSZ KONIN / POL
1 D3 D3 D3 V5 V5 D2 2 0.33 21 22 -1
WALERIAŃCZYK, Weronika
KKSZ KONIN / POL
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 15 +15
HADJ BACHIR, Aischa
KKSZ KONIN / POL
3 V5 D3 D3 D4 V5 V5 3 0.50 25 25 0
PORADA, Zuzanna
TMS SOSNOWIEC / POL
4 V5 D3 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 17 +11
KOZIEŁ, Klaudia
TMS SOSNOWIEC / POL
5 D2 D1 V5 D0 V5 D3 2 0.33 16 28 -12
WOŹNIAK, Nikola
KKSZ KONIN / POL
6 D0 D3 D4 D3 D4 V5 1 0.17 19 25 -6
BORKOWSKA, Weronika
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
7 V5 D2 D3 D3 V5 D0 2 0.33 18 25 -7
Referee(s):
JASKOT, Jakub
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL

Round #3 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 CIEŚLAR, Julia ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  1.00  30  +21  Advanced
2 BARTOSZ, Roksana DRAGON ŁÓDŹ  POL  1.00  30  10  +20  Advanced
3 WALERIAŃCZYK, Weronika KKSZ KONIN  POL  1.00  30  15  +15  Advanced
4 NOWICKA, Małgorzata 17  TMS SOSNOWIEC  POL  0.83  29  13  +16  Advanced
5 PORADA, Zuzanna TMS SOSNOWIEC  POL  0.83  28  17  +11  Advanced
6 LENKIEWICZ, Zuzanna 11  TMS SOSNOWIEC  POL  0.83  26  16  +10  Advanced
7 PORADA, Paulina 13  TMS SOSNOWIEC  POL  0.83  27  19  +8  Advanced
8 MALGREM, Klaudia 16  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.67  26  17  +9  Advanced
9T ROWIŃSKA, Emilia AZS AWF WARSZAWA  POL  0.67  25  18  +7  Advanced
9T WYSOCKA, Natalia KKSZ KONIN  POL  0.67  25  18  +7  Advanced
11 MALISZEWSKA, Weronika 28  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.67  23  17  +6  Advanced
12 SZULC, Barbara O.Ś. AZS POZNAŃ  POL  0.67  25  20  +5  Advanced
13 ZAJĄC, Ewa 10  TMS SOSNOWIEC  POL  0.67  23  20  +3  Advanced
14 ROMAŃCZYK, Aleksandra 14  UKS RIPOSTA OLSZTYN  POL  0.50  21  17  +4  Advanced
15 LASKOWSKA, Natalia 22  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.50  23  21  +2  Advanced
16 NAGÓRSKA, Anastazja 40  O.Ś. AZS POZNAŃ  POL  0.50  21  19  +2  Advanced
17 OUDEJANS, Maria 24  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.50  21  20  +1  Advanced
18 HADJ BACHIR, Aischa 18  KKSZ KONIN  POL  0.50  25  25  Advanced
19 GAŁECKA, Natalia AZS AWF WARSZAWA  POL  0.50  21  22  -1  Advanced
20 KONDRUSIK, Nina 42  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.50  20  21  -1  Advanced
21 GŁOWACKA, Izabela 38  KKSZ KONIN  POL  0.33  21  22  -1  Advanced
22 BIENIASZ, Weronika 30  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.33  21  23  -2  Advanced
23 BORKOWSKA, Weronika 21  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.33  18  25  -7  Advanced
24 OLEJKO, Daria 25  UKS SZABLA BRZOZA  POL  0.33  19  27  -8  Advanced
25T KOZŁOWSKA, Aniela 19  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.33  17  26  -9  Advanced
25T NOWICKA, Julia 31  UKS SZABLA BRZOZA  POL  0.33  17  26  -9  Advanced
27 SKONIECZNA, Daria 20  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.33  15  24  -9  Advanced
28 KOZIEŁ, Klaudia 12  TMS SOSNOWIEC  POL  0.33  16  28  -12  Advanced
29 WOŹNIAK, Nikola 39  KKSZ KONIN  POL  0.17  19  25  -6  Advanced
30 PAPUZIŃSKA, Alicja KKSZ KONIN  POL  0.17  17  25  -8  Advanced
31 BUSELT, Zuzanna 36  KKSZ KONIN  POL  0.17  18  29  -11  Advanced
32 LASKOWSKA, Marta 26  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.17  16  27  -11  Advanced
33 WRÓBEL, Zuzanna 35  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.17  12  29  -17  Eliminated
34 SUSZCZYŃSKA, Kinga 29  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.17  10  27  -17  Eliminated
35 DOMŻALSKA, Pola 27  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.00  12  30  -18  Eliminated
36 SUMA, Olimpia 32  TMS SOSNOWIEC  POL            Eliminated
37 FIGUŁA, Anastazja 37  AZS AWF POZNAŃ  POL            Eliminated
38 KOZIARSKA, Natalia 33  KKSZ KONIN  POL            Eliminated
39 MYRTA, Emilia 34  TMS SOSNOWIEC  POL            Eliminated
40T SZYMAŃSKA, Julia 23  KKSZ KONIN  POL            Eliminated
40T JACKOWSKA, Maria 43  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL            Eliminated
42 NOWIK, Justyna 41  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL            Eliminated
Round Scores
View tableau from
Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
           
(1) CIEŚLAR, Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
  (1) CIEŚLAR, Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
(32) LASKOWSKA, Marta
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
15 - 6
Ref:  PAŁASZ, Patryk  KKSZ KONIN / POL 
    (1) CIEŚLAR, Julia
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
(17) OUDEJANS, Maria
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  15 - 10
Ref:  PAŁASZ, Patryk  KKSZ KONIN / POL 
  (16) OUDEJANS, Maria
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
 
(16) NAGÓRSKA, Anastazja
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
15 - 8
Ref:  GAL, Łukasz  KKSZ KONIN / POL 
 
    (1) ROWIŃSKA, Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(9) ROWIŃSKA, Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  15 - 11
Ref:  WICHER, Mateusz  TMS SOSNOWIEC / POL 
  (9) ROWIŃSKA, Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
   
(24) OLEJKO, Daria
UKS SZABLA BRZOZA / POL
 
15 - 8
Ref:  PAŁASZ, Patryk  KKSZ KONIN / POL 
   
    (8) ROWIŃSKA, Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
 
(25) KOZŁOWSKA, Aniela
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
 
  15 - 9
Ref:  DOMINIK, Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL 
 
  (8) MALGREM, Klaudia
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
 
 
(8) MALGREM, Klaudia
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
 
15 - 8
Ref:  GAL, Łukasz  KKSZ KONIN / POL 
 
    (1) ROWIŃSKA, Emilia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(5) PORADA, Zuzanna
TMS SOSNOWIEC / POL
 
  15 - 12
Ref:  GAL, Łukasz  KKSZ KONIN / POL 
  (5) PORADA, Zuzanna
TMS SOSNOWIEC / POL
 
   
(28) KOZIEŁ, Klaudia
TMS SOSNOWIEC / POL
 
15 - 9
Ref:  TYLKOWSKI, Tomasz  KKSZ KONIN / POL 
   
    (5) PORADA, Zuzanna
TMS SOSNOWIEC / POL
 
   
(21) GŁOWACKA, Izabela
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 9
Ref:  WICHER, Mateusz  TMS SOSNOWIEC / POL 
   
  (12) SZULC, Barbara
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
     
(12) SZULC, Barbara
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL
 
15 - 10
Ref:  OLEJNIK, Bartłomiej  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL 
     
    (4) PORADA, Zuzanna
TMS SOSNOWIEC / POL
 
 
(13) ZAJĄC, Ewa
TMS SOSNOWIEC / POL
 
  15 - 2
Ref:  ŻELECHOWSKI, Szymon  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
 
  (13) ZAJĄC, Ewa
TMS SOSNOWIEC / POL
 
   
(20) KONDRUSIK, Nina
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
 
15 - 9
Ref:  TYLKOWSKI, Tomasz  KKSZ KONIN / POL 
   
    (4) WOŹNIAK, Nikola
KKSZ KONIN / POL
 
 
(29) WOŹNIAK, Nikola
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 12
Ref:  ŻELECHOWSKI, Szymon  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
 
  (4) WOŹNIAK, Nikola
KKSZ KONIN / POL
 
 
(4) NOWICKA, Małgorzata
TMS SOSNOWIEC / POL
 
15 - 6
Ref:  OLEJNIK, Bartłomiej  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL 
 
    (1) BARTOSZ, Roksana
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
(3) WALERIAŃCZYK, Weronika
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 11
Ref:  GAL, Łukasz  KKSZ KONIN / POL 
  (3) WALERIAŃCZYK, Weronika
KKSZ KONIN / POL
 
   
(30) PAPUZIŃSKA, Alicja
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 7
Ref:  JASKOT, Jakub  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
   
    (3) WALERIAŃCZYK, Weronika
KKSZ KONIN / POL
 
   
(19) GAŁECKA, Natalia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  15 - 9
Ref:  JASKOT, Jakub  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
   
  (14) GAŁECKA, Natalia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
     
(14) ROMAŃCZYK, Aleksandra
UKS RIPOSTA OLSZTYN / POL
 
15 - 7
Ref:  WICHER, Mateusz  TMS SOSNOWIEC / POL 
     
    (3) WALERIAŃCZYK, Weronika
KKSZ KONIN / POL
 
   
(11) MALISZEWSKA, Weronika
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
  15 - 9
Ref:  DOMINIK, Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL 
   
  (11) MALISZEWSKA, Weronika
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
       
(22) BIENIASZ, Weronika
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
15 - 7
Ref:  JASKOT, Jakub  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
       
    (6) MALISZEWSKA, Weronika
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
     
(27) SKONIECZNA, Daria
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  15 - 14
Ref:  GAL, Łukasz  KKSZ KONIN / POL 
     
  (6) LENKIEWICZ, Zuzanna
TMS SOSNOWIEC / POL
 
     
(6) LENKIEWICZ, Zuzanna
TMS SOSNOWIEC / POL
 
15 - 7
Ref:  WICHER, Mateusz  TMS SOSNOWIEC / POL 
     
    (2) BARTOSZ, Roksana
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
 
(7) PORADA, Paulina
TMS SOSNOWIEC / POL
 
  15 - 7
Ref:  DOMINIK, Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL 
 
  (7) PORADA, Paulina
TMS SOSNOWIEC / POL
 
   
(26) NOWICKA, Julia
UKS SZABLA BRZOZA / POL
 
15 - 10
Ref:  ŻELECHOWSKI, Szymon  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
   
    (7) WYSOCKA, Natalia
KKSZ KONIN / POL
 
   
(23) BORKOWSKA, Weronika
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
 
  15 - 8
Ref:  OLEJNIK, Bartłomiej  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL 
   
  (10) WYSOCKA, Natalia
KKSZ KONIN / POL
 
     
(10) WYSOCKA, Natalia
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 11
Ref:  DOMINIK, Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL 
     
    (2) BARTOSZ, Roksana
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
 
(15) LASKOWSKA, Natalia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  15 - 10
Ref:  OLEJNIK, Bartłomiej  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL 
 
  (15) LASKOWSKA, Natalia
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
   
(18) HADJ BACHIR, Aischa
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 14
Ref:  ŻELECHOWSKI, Szymon  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
   
    (2) BARTOSZ, Roksana
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
 
(31) BUSELT, Zuzanna
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 7
Ref:  TYLKOWSKI, Tomasz  KKSZ KONIN / POL 
 
  (2) BARTOSZ, Roksana
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
 
(2) BARTOSZ, Roksana
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
15 - 6
Ref:  DOMINIK, Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL 
 
   

Final Results
Event finished at 17:39
Place Name Club(s) Country
1 BARTOSZ, Roksana DRAGON ŁÓDŹ  POL 
2 ROWIŃSKA, Emilia AZS AWF WARSZAWA  POL 
3T WALERIAŃCZYK, Weronika KKSZ KONIN  POL 
3T PORADA, Zuzanna TMS SOSNOWIEC  POL 
5 CIEŚLAR, Julia ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
6 WYSOCKA, Natalia KKSZ KONIN  POL 
7 MALISZEWSKA, Weronika UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
8 WOŹNIAK, Nikola KKSZ KONIN  POL 
9 LENKIEWICZ, Zuzanna TMS SOSNOWIEC  POL 
10 PORADA, Paulina TMS SOSNOWIEC  POL 
11 MALGREM, Klaudia UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
12 SZULC, Barbara O.Ś. AZS POZNAŃ  POL 
13 ZAJĄC, Ewa TMS SOSNOWIEC  POL 
14 LASKOWSKA, Natalia AZS AWF WARSZAWA  POL 
15 OUDEJANS, Maria AZS AWF WARSZAWA  POL 
16 GAŁECKA, Natalia AZS AWF WARSZAWA  POL 
17 NOWICKA, Małgorzata TMS SOSNOWIEC  POL 
18 ROMAŃCZYK, Aleksandra UKS RIPOSTA OLSZTYN  POL 
19 NAGÓRSKA, Anastazja O.Ś. AZS POZNAŃ  POL 
20 HADJ BACHIR, Aischa KKSZ KONIN  POL 
21 KONDRUSIK, Nina UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
22 GŁOWACKA, Izabela KKSZ KONIN  POL 
23 BIENIASZ, Weronika UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
24 BORKOWSKA, Weronika UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
25 OLEJKO, Daria UKS SZABLA BRZOZA  POL 
26T KOZŁOWSKA, Aniela UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
26T NOWICKA, Julia UKS SZABLA BRZOZA  POL 
28 SKONIECZNA, Daria AZS AWF WARSZAWA  POL 
29 KOZIEŁ, Klaudia TMS SOSNOWIEC  POL 
30 PAPUZIŃSKA, Alicja KKSZ KONIN  POL 
31 BUSELT, Zuzanna KKSZ KONIN  POL 
32 LASKOWSKA, Marta AZS AWF WARSZAWA  POL 
33 WRÓBEL, Zuzanna AZS AWF WARSZAWA  POL 
34 SUSZCZYŃSKA, Kinga UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
35 DOMŻALSKA, Pola UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
36 SUMA, Olimpia TMS SOSNOWIEC  POL 
37 FIGUŁA, Anastazja AZS AWF POZNAŃ  POL 
38 KOZIARSKA, Natalia KKSZ KONIN  POL 
39 MYRTA, Emilia TMS SOSNOWIEC  POL 
40T JACKOWSKA, Maria UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
40T SZYMAŃSKA, Julia KKSZ KONIN  POL 
42 NOWIK, Justyna UKS 13 BIAŁYSTOK  POL