Round #1 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country Status
1 BRONISZEWSKI, Jakub MUKS VICTOR WARSZAWA  POL 
2 NOWAK, Franciszek AZS AWF WARSZAWA  POL 
3 HRYCIUK, Szymon PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL 
4 WEISS, Marek KKSZ KONIN  POL 
5 CZAJKOWSKI, Ksawery ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
6 GLANC, Sebastian KKSZ KONIN  POL 
7 SZREDER, Michał KKSZ KONIN  POL 
8 PŁUSA, Dominik KKSZ KONIN  POL 
9 PELIŃSKI, Oskar ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
10 GAŁECKI, Rafał 10  AZS AWF WARSZAWA  POL 
11 KLUGE, Bartłomiej 11  DRAGON ŁÓDŹ  POL 
12 MICHOŃ, Mateusz 12  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
13 KAJOR, Krzysztof 13  PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL 
14 DZIERNIEJKO, Jakub 14  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
15 STASIAK, Olaf 15  KKSZ KONIN  POL 
16 SADOWSKI, Juliusz 16  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
17 JEDWABNY, Gracjan 17  KKSZ KONIN  POL 
18 RUSZCZYK, Bartosz 18  DRAGON ŁÓDŹ  POL 
19 RYCHTA, Krzysztof 19  MUKS VICTOR WARSZAWA  POL 
20 JAREK, Gabriel 20  KKSZ KONIN  POL 
21 SYKULSKI, Wiktor 21  DRAGON ŁÓDŹ  POL 
22 KOPEĆ, Dawid 22  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
23 ŁĘTOWSKI, Kacper 23  KKSZ KONIN  POL 
24 KUSAK, Filip 24  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
25 CZARNIECKI, Łukasz 25  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
26 SZKUDLAREK, Bartosz 26  KKSZ KONIN  POL 
27 ZAJĄC, Kacper 27  PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL 
28 HADAJ BAHIR, Sofien 28  KKSZ KONIN  POL 
29 WOŹNIAK, Miłosz 29  KKSZ KONIN  POL 
30 ADAMUS, Maciej 30  AKADEMIA INTEGRACJI  POL 
31 KWIATKOWSKI, Oskar 32  UKS SZABLA BRZOZA  POL 
32 DUBOW, Bartosz 34  AKADEMIA INTEGRACJI  POL 
33 NOWINOWSKI, Kacper 35  KKSZ KONIN  POL 
34 STASIAK, Mateusz 36  KKSZ KONIN  POL 
35 KOZANECKI, Tymon 37  DRAGON ŁÓDŹ  POL 
36 SIKORSKI, Kamil 38  KKSZ KONIN  POL 
37 KOZŁOWSKI, Piotr 39  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
38 JURKIEWICZ, Mikołaj 40  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
39 NOWAK, Kacper 42  UKS SZABLA BRZOZA  POL 
40 WASILEWSKI, Stanisław 43  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
41 SILBERT, Paweł 44  KKSZ KONIN  POL 
42 KUSAK, Oskar 47  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
Round Scores
Poule #1
On piste 1  at 09:00
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
STASIAK, Mateusz
KKSZ KONIN / POL
1 D2 D1 D2 D0 D3 V5 1 0.17 13 29 -16
KUSAK, Filip
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
2 V5 V5 V5 D0 D1 D0 3 0.50 16 23 -7
CZARNIECKI, Łukasz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
3 V5 D3 V5 D1 D0 D0 2 0.33 14 22 -8
SIKORSKI, Kamil
KKSZ KONIN / POL
4 V5 D3 D1 D0 D2 V5 2 0.33 16 26 -10
BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
5 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 5 +25
KAJOR, Krzysztof
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
6 V5 V5 V5 V5 D2 V5 5 0.83 27 14 +13
MICHOŃ, Mateusz
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
7 D4 V5 V5 D4 D2 D3 2 0.33 23 20 +3
Referee(s):
ŻELECHOWSKI, Szymon
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL

Poule #2
On piste 2  at 09:00
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
SZKUDLAREK, Bartosz
KKSZ KONIN / POL
1 D2 D3 V5 V5 V5 D4 3 0.50 24 23 +1
KOZŁOWSKI, Piotr
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
2 V5 D0 V5 V5 V5 D0 4 0.67 20 19 +1
DZIERNIEJKO, Jakub
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
3 V5 V5 D4 D3 V5 D0 3 0.50 22 22 0
ŁĘTOWSKI, Kacper
KKSZ KONIN / POL
4 D4 D1 V5 D4 D4 D2 1 0.17 20 29 -9
KLUGE, Bartłomiej
DRAGON ŁÓDŹ / POL
5 D3 D3 V5 V5 V5 D0 3 0.50 21 24 -3
NOWAK, Kacper
UKS SZABLA BRZOZA / POL
6 D1 D3 D4 V5 D2 D1 1 0.17 16 29 -13
NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 7 +23
Referee(s):
OLEJNIK, Bartłomiej
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
GAL, Łukasz
KKSZ KONIN / POL

Poule #3
On piste 4  at 09:00
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
HADAJ BAHIR, Sofien
KKSZ KONIN / POL
1 V5 D1 D0 D1 D2 V5 2 0.33 14 24 -10
NOWINOWSKI, Kacper
KKSZ KONIN / POL
2 D3 D1 D1 V5 D1 D2 1 0.17 13 29 -16
STASIAK, Olaf
KKSZ KONIN / POL
3 V5 V5 D4 V5 D3 V5 4 0.67 27 16 +11
HRYCIUK, Szymon
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
4 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 10 +20
KOPEĆ, Dawid
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
5 V5 D4 D2 D1 D1 D3 1 0.17 16 26 -10
GAŁECKI, Rafał
AZS AWF WARSZAWA / POL
6 V5 V5 V5 D2 V5 V5 5 0.83 27 13 +14
JURKIEWICZ, Mikołaj
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
7 D1 V5 D2 D2 V5 D1 2 0.33 16 25 -9
Referee(s):
MAZUREK, Jarosław
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL

Poule #4
On piste 5  at 09:00
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
WEISS, Marek
KKSZ KONIN / POL
1 V5 V5 V5 V5 D4 D2 4 0.67 26 17 +9
DUBOW, Bartosz
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
2 D3 V5 V5 V5 D2 D1 3 0.50 21 21 0
SYKULSKI, Wiktor
DRAGON ŁÓDŹ / POL
3 D0 D4 D4 V5 V5 D3 2 0.33 21 27 -6
SILBERT, Paweł
KKSZ KONIN / POL
4 D4 D1 V5 V5 D4 D3 2 0.33 22 27 -5
ZAJĄC, Kacper
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
5 D0 D1 D3 D3 D2 D1 0 0.00 10 30 -20
SADOWSKI, Juliusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
6 V5 V5 D4 V5 V5 D3 4 0.67 27 22 +5
PELIŃSKI, Oskar
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 13 +17
Referee(s):
WICHER, Mateusz
TMS SOSNOWIEC / POL
TYLKOWSKI, Tomasz
KKSZ KONIN / POL

Poule #5
On piste 7  at 09:00
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
1 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 17 +13
JEDWABNY, Gracjan
KKSZ KONIN / POL
2 D4 V5 D2 D1 V5 D1 2 0.33 18 25 -7
JAREK, Gabriel
KKSZ KONIN / POL
3 D1 D4 D3 D1 V5 D1 1 0.17 15 25 -10
ADAMUS, Maciej
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
4 D3 V5 V5 D3 D4 D2 2 0.33 22 25 -3
WASILEWSKI, Stanisław
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
5 D2 V5 V5 V5 D3 D1 3 0.50 21 20 +1
KOZANECKI, Tymon
DRAGON ŁÓDŹ / POL
6 D4 D1 D0 V5 V5 D0 2 0.33 15 27 -12
CZAJKOWSKI, Ksawery
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
7 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 10 +18
Referee(s):
DOMINIK, Grzegorz
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL

Poule #6
On piste 8  at 09:00
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
WOŹNIAK, Miłosz
KKSZ KONIN / POL
1 D1 V5 V5 D0 D1 V5 3 0.50 17 20 -3
SZREDER, Michał
KKSZ KONIN / POL
2 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 11 +19
GLANC, Sebastian
KKSZ KONIN / POL
3 D3 D3 V5 V5 V5 V5 4 0.67 26 18 +8
KWIATKOWSKI, Oskar
UKS SZABLA BRZOZA / POL
4 D1 D3 D1 D2 D1 V5 1 0.17 13 28 -15
RYCHTA, Krzysztof
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
5 V5 D2 D2 V5 V5 V5 4 0.67 24 16 +8
RUSZCZYK, Bartosz
DRAGON ŁÓDŹ / POL
6 V5 D1 D2 V5 D1 V5 3 0.50 19 17 +2
KUSAK, Oskar
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
7 D1 D1 D3 D3 D3 D0 0 0.00 11 30 -19
Referee(s):
JASKOT, Jakub
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL

Round #2 - Poule
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 BRONISZEWSKI, Jakub MUKS VICTOR WARSZAWA  POL  1.00  30  +25  Advanced
2 NOWAK, Franciszek AZS AWF WARSZAWA  POL  1.00  30  +23  Advanced
3 HRYCIUK, Szymon PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL  1.00  30  10  +20  Advanced
4 SZREDER, Michał KKSZ KONIN  POL  1.00  30  11  +19  Advanced
5 PELIŃSKI, Oskar ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  1.00  30  13  +17  Advanced
6 PŁUSA, Dominik KKSZ KONIN  POL  1.00  30  17  +13  Advanced
7 CZAJKOWSKI, Ksawery ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.83  28  10  +18  Advanced
8 GAŁECKI, Rafał 10  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.83  27  13  +14  Advanced
9 KAJOR, Krzysztof 13  PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL  0.83  27  14  +13  Advanced
10 STASIAK, Olaf 15  KKSZ KONIN  POL  0.67  27  16  +11  Advanced
11 WEISS, Marek KKSZ KONIN  POL  0.67  26  17  +9  Advanced
12 GLANC, Sebastian KKSZ KONIN  POL  0.67  26  18  +8  Advanced
13 RYCHTA, Krzysztof 19  MUKS VICTOR WARSZAWA  POL  0.67  24  16  +8  Advanced
14 SADOWSKI, Juliusz 16  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.67  27  22  +5  Advanced
15 KOZŁOWSKI, Piotr 39  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.67  20  19  +1  Advanced
16 RUSZCZYK, Bartosz 18  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.50  19  17  +2  Advanced
17 SZKUDLAREK, Bartosz 26  KKSZ KONIN  POL  0.50  24  23  +1  Advanced
18 WASILEWSKI, Stanisław 43  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.50  21  20  +1  Advanced
19 DZIERNIEJKO, Jakub 14  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.50  22  22  Advanced
20 DUBOW, Bartosz 34  AKADEMIA INTEGRACJI  POL  0.50  21  21  Advanced
21 KLUGE, Bartłomiej 11  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.50  21  24  -3  Advanced
22 WOŹNIAK, Miłosz 29  KKSZ KONIN  POL  0.50  17  20  -3  Advanced
23 KUSAK, Filip 24  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.50  16  23  -7  Advanced
24 MICHOŃ, Mateusz 12  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.33  23  20  +3  Advanced
25 ADAMUS, Maciej 30  AKADEMIA INTEGRACJI  POL  0.33  22  25  -3  Advanced
26 SILBERT, Paweł 44  KKSZ KONIN  POL  0.33  22  27  -5  Advanced
27 SYKULSKI, Wiktor 21  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.33  21  27  -6  Advanced
28 JEDWABNY, Gracjan 17  KKSZ KONIN  POL  0.33  18  25  -7  Advanced
29 CZARNIECKI, Łukasz 25  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.33  14  22  -8  Advanced
30 JURKIEWICZ, Mikołaj 40  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.33  16  25  -9  Advanced
31 SIKORSKI, Kamil 38  KKSZ KONIN  POL  0.33  16  26  -10  Advanced
32 HADAJ BAHIR, Sofien 28  KKSZ KONIN  POL  0.33  14  24  -10  Advanced
33 KOZANECKI, Tymon 37  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.33  15  27  -12  Advanced
34 ŁĘTOWSKI, Kacper 23  KKSZ KONIN  POL  0.17  20  29  -9  Advanced
35 KOPEĆ, Dawid 22  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.17  16  26  -10  Advanced
36 JAREK, Gabriel 20  KKSZ KONIN  POL  0.17  15  25  -10  Eliminated
37 NOWAK, Kacper 42  UKS SZABLA BRZOZA  POL  0.17  16  29  -13  Eliminated
38 KWIATKOWSKI, Oskar 32  UKS SZABLA BRZOZA  POL  0.17  13  28  -15  Eliminated
39T NOWINOWSKI, Kacper 35  KKSZ KONIN  POL  0.17  13  29  -16  Eliminated
39T STASIAK, Mateusz 36  KKSZ KONIN  POL  0.17  13  29  -16  Eliminated
41 KUSAK, Oskar 47  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.00  11  30  -19  Eliminated
42 ZAJĄC, Kacper 27  PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL  0.00  10  30  -20  Eliminated
Round Scores
Poule #1
On piste 1  at 11:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
WEISS, Marek
KKSZ KONIN / POL
1 V5 V5 V5 D1 V5 D0 4 0.67 21 17 +4
STASIAK, Olaf
KKSZ KONIN / POL
2 D4 V5 V5 V5 D2 V5 4 0.67 26 21 +5
SIKORSKI, Kamil
KKSZ KONIN / POL
3 D2 D1 D4 V5 V5 D0 2 0.33 17 23 -6
DUBOW, Bartosz
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
4 D0 D4 V5 D3 D4 D1 1 0.17 17 29 -12
KLUGE, Bartłomiej
DRAGON ŁÓDŹ / POL
5 V5 D3 D1 V5 V5 D1 3 0.50 20 20 0
JURKIEWICZ, Mikołaj
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
6 D1 V5 D2 V5 D1 D0 2 0.33 14 26 -12
BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
7 V5 D3 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 7 +21
Referee(s):
JASKOT, Jakub
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL

Poule #2
On piste 3  at 11:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
HADAJ BAHIR, Sofien
KKSZ KONIN / POL
1 V5 D0 D1 V5 D1 D2 2 0.33 14 26 -12
WOŹNIAK, Miłosz
KKSZ KONIN / POL
2 D2 D4 D0 D0 D0 D1 0 0.00 7 30 -23
GLANC, Sebastian
KKSZ KONIN / POL
3 V5 V5 D3 V5 V5 D2 4 0.67 25 21 +4
DZIERNIEJKO, Jakub
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
4 V5 V5 V5 V5 D3 D2 4 0.67 25 17 +8
CZARNIECKI, Łukasz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
5 D4 V5 D4 D3 V5 D0 2 0.33 21 23 -2
KAJOR, Krzysztof
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
6 V5 V5 D3 V5 D3 D1 3 0.50 22 19 +3
NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
7 V5 V5 V5 V5 V5 V5 6 1.00 30 8 +22
Referee(s):
DOMINIK, Grzegorz
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL

Poule #3
On piste 5  at 11:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
WASILEWSKI, Stanisław
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
1 D3 D0 D3 D2 D0 D2 0 0.00 10 30 -20
JEDWABNY, Gracjan
KKSZ KONIN / POL
2 V5 D4 V5 V5 D2 D3 3 0.50 24 22 +2
RYCHTA, Krzysztof
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
3 V5 V5 V5 V5 D2 D1 4 0.67 23 18 +5
KOZANECKI, Tymon
DRAGON ŁÓDŹ / POL
4 V5 D1 D3 V5 V5 D1 3 0.50 20 25 -5
KUSAK, Filip
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
5 V5 D3 D1 D3 D2 V5 2 0.33 19 26 -7
HRYCIUK, Szymon
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
6 V5 V5 V5 D4 V5 D2 4 0.67 26 16 +10
GAŁECKI, Rafał
AZS AWF WARSZAWA / POL
7 V5 V5 V5 V5 D4 V5 5 0.83 29 14 +15
Referee(s):
ŻELECHOWSKI, Szymon
O.Ś. AZS POZNAŃ / POL

Poule #4
On piste FIN  at 11:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
SZREDER, Michał
KKSZ KONIN / POL
1 V5 D4 V5 V5 V5 V5 5 0.83 29 13 +16
ŁĘTOWSKI, Kacper
KKSZ KONIN / POL
2 D1 V5 D1 V5 D1 V5 3 0.50 18 26 -8
SZKUDLAREK, Bartosz
KKSZ KONIN / POL
3 V5 D3 D2 D2 V5 D4 2 0.33 21 27 -6
CZAJKOWSKI, Ksawery
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
4 D3 V5 V5 V5 V5 V5 5 0.83 28 12 +16
MICHOŃ, Mateusz
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
5 D1 D4 V5 D3 V5 V5 3 0.50 23 20 +3
SYKULSKI, Wiktor
DRAGON ŁÓDŹ / POL
6 D0 V5 D3 D1 D2 D3 1 0.17 14 26 -12
SADOWSKI, Juliusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
7 D3 D4 V5 D0 D1 V5 2 0.33 18 27 -9
Referee(s):
WICHER, Mateusz
TMS SOSNOWIEC / POL

Poule #5
On piste 7  at 11:15
# 1 2 3 4 5 6 7 V V/M HS HR Ind
PELIŃSKI, Oskar
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
1 V5 V5 V5 V5 D1 D4 4 0.67 25 21 +4
SILBERT, Paweł
KKSZ KONIN / POL
2 D4 D1 D3 D1 V5 V5 2 0.33 19 26 -7
RUSZCZYK, Bartosz
DRAGON ŁÓDŹ / POL
3 D3 V5 V5 D0 V5 V5 4 0.67 23 17 +6
KOPEĆ, Dawid
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
4 D1 V5 D2 D2 D4 V5 2 0.33 19 27 -8
PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
5 D3 V5 V5 V5 D4 V5 4 0.67 27 17 +10
ADAMUS, Maciej
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
6 V5 D4 D4 V5 V5 V5 4 0.67 28 22 +6
KOZŁOWSKI, Piotr
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
7 V5 D2 D0 D4 D4 D3 1 0.17 18 29 -11
Referee(s):
OLEJNIK, Bartłomiej
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL

Round #3 - DE
Round Seeding
Seed Name Class./Rank Club(s) Country V V/M HS HR Ind Status
1 NOWAK, Franciszek AZS AWF WARSZAWA  POL  1.00  30  +22  Advanced
2 BRONISZEWSKI, Jakub MUKS VICTOR WARSZAWA  POL  0.83  28  +21  Advanced
3 SZREDER, Michał KKSZ KONIN  POL  0.83  29  13  +16  Advanced
4 CZAJKOWSKI, Ksawery ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.83  28  12  +16  Advanced
5 GAŁECKI, Rafał 10  AZS AWF WARSZAWA  POL  0.83  29  14  +15  Advanced
6 PŁUSA, Dominik KKSZ KONIN  POL  0.67  27  17  +10  Advanced
7 HRYCIUK, Szymon PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL  0.67  26  16  +10  Advanced
8 DZIERNIEJKO, Jakub 14  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.67  25  17  +8  Advanced
9 ADAMUS, Maciej 30  AKADEMIA INTEGRACJI  POL  0.67  28  22  +6  Advanced
10 RUSZCZYK, Bartosz 18  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.67  23  17  +6  Advanced
11 STASIAK, Olaf 15  KKSZ KONIN  POL  0.67  26  21  +5  Advanced
12 RYCHTA, Krzysztof 19  MUKS VICTOR WARSZAWA  POL  0.67  23  18  +5  Advanced
13T GLANC, Sebastian KKSZ KONIN  POL  0.67  25  21  +4  Advanced
13T PELIŃSKI, Oskar ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.67  25  21  +4  Advanced
15 WEISS, Marek KKSZ KONIN  POL  0.67  21  17  +4  Advanced
16 MICHOŃ, Mateusz 12  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.50  23  20  +3  Advanced
17 KAJOR, Krzysztof 13  PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL  0.50  22  19  +3  Advanced
18 JEDWABNY, Gracjan 17  KKSZ KONIN  POL  0.50  24  22  +2  Advanced
19 KLUGE, Bartłomiej 11  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.50  20  20  Advanced
20 KOZANECKI, Tymon 37  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.50  20  25  -5  Advanced
21 ŁĘTOWSKI, Kacper 23  KKSZ KONIN  POL  0.50  18  26  -8  Advanced
22 CZARNIECKI, Łukasz 25  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.33  21  23  -2  Advanced
23 SZKUDLAREK, Bartosz 26  KKSZ KONIN  POL  0.33  21  27  -6  Advanced
24 SIKORSKI, Kamil 38  KKSZ KONIN  POL  0.33  17  23  -6  Advanced
25T SILBERT, Paweł 44  KKSZ KONIN  POL  0.33  19  26  -7  Advanced
25T KUSAK, Filip 24  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.33  19  26  -7  Advanced
27 KOPEĆ, Dawid 22  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL  0.33  19  27  -8  Advanced
28 SADOWSKI, Juliusz 16  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.33  18  27  -9  Advanced
29T HADAJ BAHIR, Sofien 28  KKSZ KONIN  POL  0.33  14  26  -12  Advanced
29T JURKIEWICZ, Mikołaj 40  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.33  14  26  -12  Advanced
31 KOZŁOWSKI, Piotr 39  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL  0.17  18  29  -11  Advanced
32 DUBOW, Bartosz 34  AKADEMIA INTEGRACJI  POL  0.17  17  29  -12  Advanced
33 SYKULSKI, Wiktor 21  DRAGON ŁÓDŹ  POL  0.17  14  26  -12  Eliminated
34 WASILEWSKI, Stanisław 43  UKS 13 BIAŁYSTOK  POL  0.00  10  30  -20  Eliminated
35 WOŹNIAK, Miłosz 29  KKSZ KONIN  POL  0.00  30  -23  Eliminated
36 JAREK, Gabriel 20  KKSZ KONIN  POL            Eliminated
37 NOWAK, Kacper 42  UKS SZABLA BRZOZA  POL            Eliminated
38 KWIATKOWSKI, Oskar 32  UKS SZABLA BRZOZA  POL            Eliminated
39T NOWINOWSKI, Kacper 35  KKSZ KONIN  POL            Eliminated
39T STASIAK, Mateusz 36  KKSZ KONIN  POL            Eliminated
41 KUSAK, Oskar 47  UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL            Eliminated
42 ZAJĄC, Kacper 27  PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL            Eliminated
Round Scores
View tableau from
Table of 32 Table of 16 Table of 8 Semi-Finals Finals  
           
(1) NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  (1) NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(32) DUBOW, Bartosz
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
 
15 - 1
Ref:  TYLKOWSKI, Tomasz  KKSZ KONIN / POL 
    (1) NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(17) KAJOR, Krzysztof
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
 
  15 - 6
Ref:  JASKOT, Jakub  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
  (16) KAJOR, Krzysztof
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
 
 
(16) MICHOŃ, Mateusz
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
15 - 14
Ref:  WICHER, Mateusz  TMS SOSNOWIEC / POL 
 
    (1) NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(9) ADAMUS, Maciej
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
 
  15 - 3
Ref:  OLEJNIK, Bartłomiej  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL 
  (9) ADAMUS, Maciej
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
 
   
(24) SIKORSKI, Kamil
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 6
Ref:  ŻELECHOWSKI, Szymon  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
   
    (8) ADAMUS, Maciej
AKADEMIA INTEGRACJI / POL
 
 
(25) SILBERT, Paweł
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 10
Ref:  GAL, Łukasz  KKSZ KONIN / POL 
 
  (8) DZIERNIEJKO, Jakub
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
 
(8) DZIERNIEJKO, Jakub
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
15 - 12
Ref:  WICHER, Mateusz  TMS SOSNOWIEC / POL 
 
    (1) NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(5) GAŁECKI, Rafał
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
  15 - 5
Ref:  TYLKOWSKI, Tomasz  KKSZ KONIN / POL 
  (5) GAŁECKI, Rafał
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
   
(28) SADOWSKI, Juliusz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
15 - 7
Ref:  GAL, Łukasz  KKSZ KONIN / POL 
   
    (5) GAŁECKI, Rafał
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
   
(21) ŁĘTOWSKI, Kacper
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 13
Ref:  WICHER, Mateusz  TMS SOSNOWIEC / POL 
   
  (12) RYCHTA, Krzysztof
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
     
(12) RYCHTA, Krzysztof
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
15 - 12
Ref:  JASKOT, Jakub  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
     
    (4) GAŁECKI, Rafał
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
 
(13) PELIŃSKI, Oskar
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
  15 - 10
Ref:  PAŁASZ, Patryk  KKSZ KONIN / POL 
 
  (13) PELIŃSKI, Oskar
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
   
(20) KOZANECKI, Tymon
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
15 - 2
Ref:  GAL, Łukasz  KKSZ KONIN / POL 
   
    (4) CZAJKOWSKI, Ksawery
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(29) HADAJ BAHIR, Sofien
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 14
Ref:  TYLKOWSKI, Tomasz  KKSZ KONIN / POL 
 
  (4) CZAJKOWSKI, Ksawery
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
 
(4) CZAJKOWSKI, Ksawery
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
15 - 7
Ref:  JASKOT, Jakub  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
 
    (1) NOWAK, Franciszek
AZS AWF WARSZAWA / POL
 
(3) SZREDER, Michał
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 11
Ref:  JASKOT, Jakub  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
  (3) SZREDER, Michał
KKSZ KONIN / POL
 
   
(30) JURKIEWICZ, Mikołaj
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
 
15 - 8
Ref:  DOMINIK, Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL 
   
    (3) SZREDER, Michał
KKSZ KONIN / POL
 
   
(19) KLUGE, Bartłomiej
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
  15 - 8
Ref:  OLEJNIK, Bartłomiej  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL 
   
  (14) KLUGE, Bartłomiej
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
     
(14) GLANC, Sebastian
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 9
Ref:  OLEJNIK, Bartłomiej  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL 
     
    (3) PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
 
   
(11) STASIAK, Olaf
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 9
Ref:  ŻELECHOWSKI, Szymon  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
   
  (11) STASIAK, Olaf
KKSZ KONIN / POL
 
       
(22) CZARNIECKI, Łukasz
UKS 13 BIAŁYSTOK / POL
 
15 - 7
Ref:  DOMINIK, Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL 
       
    (6) PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
 
     
(27) KOPEĆ, Dawid
ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL
 
  15 - 8
Ref:  ŻELECHOWSKI, Szymon  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
     
  (6) PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
 
     
(6) PŁUSA, Dominik
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 9
Ref:  OLEJNIK, Bartłomiej  MUKS VICTOR WARSZAWA / POL 
     
    (2) BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
(7) HRYCIUK, Szymon
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
 
  15 - 5
Ref:  WICHER, Mateusz  TMS SOSNOWIEC / POL 
 
  (7) HRYCIUK, Szymon
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
 
   
(26) KUSAK, Filip
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
 
15 - 7
Ref:  PAŁASZ, Patryk  KKSZ KONIN / POL 
   
    (7) HRYCIUK, Szymon
PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE / POL
 
   
(23) SZKUDLAREK, Bartosz
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 9
Ref:  PAŁASZ, Patryk  KKSZ KONIN / POL 
   
  (10) RUSZCZYK, Bartosz
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
     
(10) RUSZCZYK, Bartosz
DRAGON ŁÓDŹ / POL
 
15 - 8
Ref:  ŻELECHOWSKI, Szymon  O.Ś. AZS POZNAŃ / POL 
     
    (2) BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
(15) WEISS, Marek
KKSZ KONIN / POL
 
  15 - 6
Ref:  DOMINIK, Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL 
 
  (15) WEISS, Marek
KKSZ KONIN / POL
 
   
(18) JEDWABNY, Gracjan
KKSZ KONIN / POL
 
15 - 9
Ref:  PAŁASZ, Patryk  KKSZ KONIN / POL 
   
    (2) BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
(31) KOZŁOWSKI, Piotr
UKS HAJDUCZEK OLSZTYN / POL
 
  15 - 4
Ref:  DOMINIK, Grzegorz  ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY / POL 
 
  (2) BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
 
(2) BRONISZEWSKI, Jakub
MUKS VICTOR WARSZAWA / POL
 
15 - 4
Ref:  TYLKOWSKI, Tomasz  KKSZ KONIN / POL 
 
   

Final Results
Event finished at 17:49
Place Name Club(s) Country
1 NOWAK, Franciszek AZS AWF WARSZAWA  POL 
2 BRONISZEWSKI, Jakub MUKS VICTOR WARSZAWA  POL 
3T PŁUSA, Dominik KKSZ KONIN  POL 
3T GAŁECKI, Rafał AZS AWF WARSZAWA  POL 
5 SZREDER, Michał KKSZ KONIN  POL 
6 CZAJKOWSKI, Ksawery ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
7 HRYCIUK, Szymon PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL 
8 ADAMUS, Maciej AKADEMIA INTEGRACJI  POL 
9 DZIERNIEJKO, Jakub UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
10 RUSZCZYK, Bartosz DRAGON ŁÓDŹ  POL 
11 STASIAK, Olaf KKSZ KONIN  POL 
12 RYCHTA, Krzysztof MUKS VICTOR WARSZAWA  POL 
13 PELIŃSKI, Oskar ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
14 WEISS, Marek KKSZ KONIN  POL 
15 KAJOR, Krzysztof PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL 
16 KLUGE, Bartłomiej DRAGON ŁÓDŹ  POL 
17 GLANC, Sebastian KKSZ KONIN  POL 
18 MICHOŃ, Mateusz ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
19 JEDWABNY, Gracjan KKSZ KONIN  POL 
20 KOZANECKI, Tymon DRAGON ŁÓDŹ  POL 
21 ŁĘTOWSKI, Kacper KKSZ KONIN  POL 
22 CZARNIECKI, Łukasz UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
23 SZKUDLAREK, Bartosz KKSZ KONIN  POL 
24 SIKORSKI, Kamil KKSZ KONIN  POL 
25T SILBERT, Paweł KKSZ KONIN  POL 
25T KUSAK, Filip UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
27 KOPEĆ, Dawid ZAGŁĘBIOWSKI KLUB SZERMIERCZY  POL 
28 SADOWSKI, Juliusz UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
29T HADAJ BAHIR, Sofien KKSZ KONIN  POL 
29T JURKIEWICZ, Mikołaj UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
31 KOZŁOWSKI, Piotr UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
32 DUBOW, Bartosz AKADEMIA INTEGRACJI  POL 
33 SYKULSKI, Wiktor DRAGON ŁÓDŹ  POL 
34 WASILEWSKI, Stanisław UKS 13 BIAŁYSTOK  POL 
35 WOŹNIAK, Miłosz KKSZ KONIN  POL 
36 JAREK, Gabriel KKSZ KONIN  POL 
37 NOWAK, Kacper UKS SZABLA BRZOZA  POL 
38 KWIATKOWSKI, Oskar UKS SZABLA BRZOZA  POL 
39T NOWINOWSKI, Kacper KKSZ KONIN  POL 
39T STASIAK, Mateusz KKSZ KONIN  POL 
41 KUSAK, Oskar UKS HAJDUCZEK OLSZTYN  POL 
42 ZAJĄC, Kacper PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE  POL